aktuelno

Hamas oslobođenim ženama dao "kese sa poklonima" (VIDEO)

20.01.2025

07:52

0

Hamas je ranije juče objavio propagandni video-snimak koji prikazuje njihovo oslobađanje iz zatočeništva u Pojasu Gaze

Hamas oslobođenim ženama dao "kese sa poklonima"  (VIDEO)
Copyright Printscreen/X/megatron

Pripadnici Hamasa dali su "kese sa poklonima" ženama taocima koje su juče oslobođene, što se vidi na video-snimku koji je objavila ta palestinska militantna grupa, preneli su izraelski mediji. U kesama koje su tri žene oslobođene iz zarobljeništva dobile bile su njihove fotografije u Hamasovom zarobljeništvu i "sertifikat", preneo je Tajms of Izrael.

Video-snimak prikazuje bivše taoce Romi Gonen, Emili Damari i Doron Štajnbreher kako drže "kese sa poklonima", kada su predate izraelskim vojnicima.

Hamas je ranije juče objavio propagandni video-snimak koji prikazuje njihovo oslobađanje iz zatočeništva u Pojasu Gaze.

Na snimku se vidi kako Hamas odvodi taoce na mesto okupljanja na centralnom trgu u gradu Gazi u pratnji desetina naoružanih ljudi, gde su se bile okupile, pevajući i skandirajući, i stotine Palestinaca. Tri žene su potom predate Crvenom krstu, a na snimku se vidi kako predstavnik Međunarodnog komiteta Crvenog krsta (MKCK) potpisuje dokument koji su dali operativci Hamasa, pre nego što su taoci predati.

 

 

U okviru sporazuma o prekidu vatre u Gazi i oslobađanju talaca koje drži Hamas, čija je primena počela juče u 10.15 sati, uz posredovanje MKCK u Izrael su vraćene Romi Gonen (24), Emili Damari (28) i Doron Štajnbreher (31). Gonen su militanti Hamasa oteli 7. oktobra 2023. godine sa muzičkog festivala Nova, dok su druge dve žene kidnapovane iz kibuca Kfar Aza. Damari je izraelsko-britanska dvojna državljanka, a Štajnbreher ima izraelsko i rumunsko državljanstvo.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike