Pohod koji traje i ne prestaje: Šest decenija od osnivanja Kulturnog centra u mestu gde su najjače odjeknule trube - veliki dani za Guču
Organizovane su brojne zanimljive radionice koje čuvaju srpske običaje i tradiciju

Kulturni centar opštine Lučani u Guči povodom proslave dana ustanove i godišnjice održavanja Prvog dragačevskog sabora trubača, u periodu od 10. do 14. oktobra organizuje bogat program.
- Na Pokrov Presvete Bogorodice, u porti gučke crkve, 14. oktobra 1961. zasvirala je truba i počeo "pohod koji traje i ne prestaje“, evo više od šest decenija. Taj dan obeležavamo i kao dan ustanove, Kulturnog centra, koji ove godne slavi 60 godina od osnivanja. Tim povodom pozivamo vas da pogledate, ali i uzmete učešće u nekim od programskih sadržaja koje smo vam pripremili - kažu u Kulturnom centru Guča.
Organizovane su brojne zanimljive radionice koje čuvaju srpske običaje i tradiciju.
- Od ponedeljka do četvrtka u Muzeju trube u Guči biće održani radionica tkanja kroz koju će biti promovisano upoznavanje domaće kulturne baštine i tradicije i predavanje o starim zanatima i dragačevskim tkaljama. Prolazak kroz Muzej trube, osvrt na ljude koji su u Dragačevu ostavili neizbrisiv trag, Rajki Borojević – heroini jednog vremena - kažu organizatori.
Takođe, biće organizovane radionice slikanja, kaligrafije, koncerti, predstave, ali i takmičenje najboljih zdravičara u Srbiji.
Bonus video
Pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu.
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari