Bravo Laslo! Đere ide dalje, u poslednjem setu sa nulom počistio Hrvata!

23:37

0

Sada ga čeka duel sa Brazilcem ili Italijanom

Laslo Đere - Copyright Profmedia

Srpski teniser Laslo Đere pobedio je Hrvata Marina Čilića sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:0) u meču prvog kola ATP turnira u Buenos Ajresu. Meč je trajao dva sata.

Hrvat je bolje ušao u meč, ali je tek u desetom gemu uspeo da oduzme servis nervoznom Đereu, što mu je donelo prednost od 1:0 u setovima.

Srpski teniser je agreisvnije ušao u drugi set, pa je u petom gemu došao do prvog brejka. Nakon odlične igre u svojim servis gemovima, Đere je u devetom gemu opet došao do brejka i tako izjednačio rezultat u setovima.

U trećem setu Čilić nije uspevao da igra na prepoznatljiv način, pogotovo jer ga servis nije služio. Srpski teniser je do brejka došao u drugom, četvrtom i šestom gemu za pobedu u ovom meču.

Đere sada čeka boljeg iz okršaja Italijana Andree Vavasorija (152. na listi) i Brazilca Tijaga Sejbota Vilda, 83. na ATP listi.

Inače, naš teniser je 35. na svetskoj rang listi i sedmi je nosilac na turniru u Argentini.