Šteta! Novak nije uspeo da donese bod finala vredan! (FOTO)

17:45

0

O protivniku koji će na megdan izaći Australijancima će odlučiti dublovi

Novak Đoković - Copyright AP Photo/Manu Fernandez

Nažalost, Novak Đoković nije uspeo da pobedi Janika Sinera i obezbedi finale Dejvis kupa za Srbiju.

Posle pobede Miomira Kecmanovića bio je potreban još jedan trijumf. Ali je slavio Italijan rezultatom 2:1 (6:2, 2:6, 7:5) za dva sata i 35 minuta, pa će o protivniku Australije u finalu odlučivati duel dublova.

Ispostavilo se da najbolji svetski teniser nije uspeo da pobedi Sinera. Tako se mladi Italijan revanširao Srbinu za poraz u finalu Završnog mastersa u Torinu.

Nije dobro počelo za Đokovića pošto je Siner u prvom setu napravio dva brejka, i rutinski poveo sa 1:0 u setovima. U drugom setu, sve se okrenulo u korist Srbije i Đokovića, pošto je naš igrač slavio sa 6:2.

Onda se ušlo u treći odlučujući set. I bilo je veoma napeto. Đoković nije iskoristio brejk loptu u drugom i osmom gemu. Kod vođstva 5:4, Srbin nije iskoristio čak tri vezane meč lopte na servis Italijana. Siner je zatim izjednačio na 5:5, napravio brejk i onda servisom potvrdio pobedu kojom je sačuvao nadu Italiji da se plasira u finale.

Odluku o finalu doneće dubl koji će početi posle 18 časova.