14:47

0

Sledi meč Novaka Đokovića koji može da donese finale Dejvis kupa

Copyright AP Photo/Manu Fernandez

Srpski teniser Miomir Kecmanović pobedio je Italijana Lorenca Musetija sa 2:1 (6:7 (7:9), 6:2, 6:1) u prvom meču polufinala Dejvis kupa u Malagi. Meč je trajao dva sata i 22 minuta.

U prvom setu Kecmanović je došao do brejka već u prvom gemu. Imao je ponovo priliku da ponovi brejk u šestom gemu ali Muzeti je uspeo da se odbrani. Italijan je uspeo da srpskom teniseru oduzme servis u desetom gemu i set potom odvede u tajbrejk. Kecmanović se loše branio i pravio greške koje je Muzeti koristio. Na kraju prvi set osvaja Italijan, posle boljeg serviranja.

Tokom drugog seta Kecmanović je uradio ono što nije u prvom. Oduzeo je servis protivniku u šestom gemu i osmom gemu, za izjednačenje u setovima.

Nastavio je srpski teniser u istom ritmu tokom trećeg seta. Već u drugom gemu došao je do brejka, koji je zatim ekspresno potvrdio. Opet je došao Kecmanović do brejka u četvrtom gemu i tako poveo sa 4:0. Nakon toga nastavio je sigurno da servira do pobede u meču.

U drugom meču dana sastaće se Janik Siner i Novak Đoković od 15 časova.

Ako bude bilo potrebno, igraće se i dubl.