Propuštene prilike bole: Miša pao u taj-brejku, Italijan dominantan!

0

Autor: A. S.

Kecmanović nije nastavio dobru seriju na šljaci

Miomir Kecmanović - Copyright MN Press

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je na startu mastersa u Monte Karlu. Bolji od Miše bio je Italijan Lorenco Museti sa 7:6(1), 6:0.

Dobro je Kecmanović otvorio sezonu na šljaci i u Eštorilu stigao do finala, pa je nagovestio odličnu formu.

Međutim, duel sa Musetijem rešen je u tajbrejku prvog seta, Miša se posle drame nije oporavio i vratio u duel.

Meč je trajao sat i po vremena, a Miša je svoje prilike propustio u sedmom gemu prvog seta. Nakon prokockanih brejk šansi, ušlo se u taj-brejk, u kome je Italijan bio siguran.

U drugom setu, Kecmanović nije odreagovao, kao da je na terenu bio samo jedan igrač, pa je ovaj deo igre rešen za samo 22 minuta, bez prevelike dileme.

U drugom kolu sledi italijanski derbi, Musetiju će na megdan mladi sunarodnik, Luka Nardi, koji je eliminisao Valentana Vašeroa sa 2:0.