Nadal i dalje sanja kalendarski slem! Italijan nedorastao protivnik, potez organizatora zbunio sve

02.07.2022

20:13

0

Rafa nema poraz na slemovima ove sezone

Tan2022-7-2_211058177_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Rekorder po broju osvojenih grend slemova, Rafael Nadal bez ikakvih problema se plasirao u osminu finala Vimbldona, pošto je u tri seta pobedio Lorenca Sonega – 6:1, 6:2, 6:4.

Osvajač 22 grend slem titule pobedio je 54. igrača sveta za nešto više od dva sata, ali je tokom trećeg seta viđena malo duža pauza zato što se zatvarao krov. To je prilično čudna odluka jer je Nadal tada vodio 4:2 u gemovima i 2:0 u setovima.

Ta pauza je koristila Sonegu, koji je uspeo da izjednači, ali je Nadal posle napravio brejk i dobio treći set 6:4.

Njih dvojica su se posle meča raspravljali oko nečega na mreži, ali niko nije želeo da govori oko čega.

Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Nadal u četvrtfinalu igra protiv Botik van de Zandshulpa, koji je ranije u četiri seta pobedio Rišara Gaskea.

Nadal ove sezone nema nijedan poraz na grend slemovima. Pošto je osvojio prva dva, Australijan open i Rolan Garos, došao je do skora 17:0 na najvećim turnirima u sezoni.

Naravno, na putu ka kalenadrskom slemu mu stoji Novak Đoković, kome je politički bilo zabranjeno da se takmiči na "njegovom" Australijan openu. A sada slede trava i beton US Opena, gde je Nole ipak u prednosti.