13:24

0

Rus i Đoković će susret drugog kola igrati u sredu

Copyright Profimedia.rs

Najbolji teniser sveta Novak Đoković igraće u drugom kolu turnira u Dubaiju protiv Rusa Karena Hačanova.

Ruski teniser je u prvom kolu ATP turniru kategorije 500 u Dubaiju bio bolji od Australijanca Aleksa De Minaura posle tri odigrana seta (6:3, 6:7, 7:5).

Ruski teniser je bolje otvorio susret, te sa 3:0, poveo u prvom setu, ali je pri rezultatu 4:2 De Minor vratio brejk. Međutim, lako je Hačanov priveo set kraju.

U drugom je bilo i te kako zanimljiivo. Australijanac je vodio sa 5:2, kada je stao, a Rus je zatim stigao do izjednačenja, 5:5. Ovaj set je pak rešen u taj-brejku, koji je na kraju pripao Australijancu.

Inače, De Minaur je našoj javnosti postao interesantan kada su obelodanjene informacije da je na neovlašćen način stigao do dokumentacije o koronavirusu, koja mu je pak omogućila da učestvuje na Australijan openu

Zanimljivo je bilo i u nastavku meča, ali je Hačanov iskoristio greške rivala i tako otišao na megdan Novaku.

Đoković i Hačanov su irgali pet puta, a skor je 4:1 u korist srpskog tenisera.