Ovo je trenutak preokreta: VAR u korist Srbije, crveni, peterac i na kraju važna pobeda! (VIDEO)

Autor: P.K.

Jakšić je brutalno fauliran, sudije nisu videle na vreme, ali tu je VAR...

Trenutak faula - Copyright Printscreen/YouTube

Srija se plasirala na Olimpijske igre u Parizu posle velikog preokreta umeču sa Amerikancima.

Delfini su gubili skoro čitavu utakmicu, a onda su krajem treće četvrtine došli u situaciju da preokrenu. I sve to zahvaljujući nečemu što se retko viđa – primeni VAR-a!

Srbija je gubila 7:8, ali je Ben Halok faulirao Nikolu Jakšića kada ga je povukao ispod vode. Naš reprezentativac je izronio bez kapice, a meč je zaustavljen.

Sudije su pregledale snimak i videle da je u pitanju brutalni faul, što je automatski crveni karton i to za centra koji je zadavao muke "delfinima", ali i automatski peterac.

Pogledajte tu situaciju:

Dušan Mandić je bio siguran za izjednačenje, a pošto su Amerikanci u sledeća četiri minuta igrali sa igračem manje na oba kraja bazena, Srbija je povela 11:8, da bi na kraju meča sačuvala 14:12.