09.01.2024

20:01

0

Ovo je treća pobeda u grupnoj fazi Evropskog prventsva

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je završila prvu fazu na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, pošto je u trećem meču grupe C savladala Maltu rezultatom 21:4 (5:0, 6:1, 5:1, 5:2).

Delfini koje predvodi selektor Uroš Stevanović su prethodno pobedili Izrael i Nemačku, a protiv Malte imali i "lakši trening". Sutra (18.30) ih u osmini finala čeka Francuska.

Najefikasniji strelac u selekciji Srbije bio je Vuk Milojević sa četiri gola, dok su po tri postigli kapiten Nikola Jakšić, Strahinja Rašović, Sava Ranđelović i Marko Radulović. Na golu Radoslav Filipović je imao 12 odbrana.

Srbija je lako realizovala prva četiri napada, a Maltežani su tokom osam minuta uputili samo dva udarca ka Filipoviću i to sa deset metara. U drugoj četvrtini su se Maltežani raspucali i posle 12 minuta postigli gol sa igračem više i naterali Filipovića na sedam odbrana.

U nastavku su golove davali Milojević, Radulović, Jakšić i Rašović, za overu pobede.

U drugom meču grupe Nemačka je pobedila Izrael sa 14:8.