18:17

0

Naši vaterpolisti odlično krenuli na EP i slavili sa 22:1

20220118ivSrbijaItalija69 - Copyright MN Press

Vaterpolisti Srbije furiozni su krenuli na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj gde su pregazili Izrael sa 22:1 (6:0, 5:0, 5:1, 6:0).

Odličan start Delfina, a izabranici Uroša Stevanovića od samog starta su ubacili u petu brzinu i dali doznanja protivniku da ih zanima samo pobeda na početku šampionata.

Koliko je naša reprezentacija bila dominanta najbolje se može videti da je već posle prvog poluvremena imala prednost od 11:0.

Ali, time se nisu zadovoljili i nastavili su u nastavku u istom ritmu.

Izraelci nisu znali šta ih je snašlo i na sve načine su pokušali da dođu bar do počasnog pogotka.

To su uspeli da urade na minut do kraja treće četvrtine i to ne iz igre. Peterac je realizovao Ronen Gros.

Veoma je važno što su "delfini" na ovaj način otvorili Evropsko prvenstvo, iako tek dvostrukim olimpijskim šampionima predstoje pravi izazovi.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Marko Radulović sa četiri gola, dok su Strahinja Rašović, Nikola Jakšić, Sava Ranđelović i Radomir Drašović brojali do tri.

Srbija naredni meč igra protiv Nemačke u nedelju od 19.00 časova.

Izvor: M. N.