Bravo, Delfini: Srbi počistili Japan i zakazali duel sa Italijom

0

Naši vaterpolisti obezbedili plasman u četvtrfinale Svetskog prvenstva

Savo Ranđelović - Copyright MN Press

Vaterpolisti Srbije plasirali su se četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Delfini su očekivano slavili protiv Japana sa 16:10 (3:3, 3:2, 7:2, 3:3)  i tako zakazali duel sa Italijom za ulazak u polufinale prvenstva.

Naši momci su zasluženo slavili, bili su bolji u većem delu meča, a presudna je bila treća četvrtina kada su napravili pet golova razlike.

Treba istaći da su se domaćini dobro držali u prve dve deonice, gde se igralo gol za golom.

U tom periodu Japanci su pružili jaki otpor.

Od treće četvrtine, Delfini preuzimaju incijativu, igraju sve bolje, domaćini polako padaju, i to je Srbija na najbolji način iskoristila i napravila osetniju razliku, koju su održavali do kraja meča i na kraju zasluženo zakazali meč sa Italijom, velikim rivalom. U slučaju trijumfa, ide na boljeg iz duela Crna Gora – Grčka.

SRBIJA: Mišović, Radulović 3, Rašović 3, Ranđelović, Lazić 2, Milojević 1, Drašović 2, Jakšić 2, Janković, Ubović 2, Vučinić 1, Martinović, Mitrović. Savezni trener Stevanović.

JAPAN: Anamura, Adači 2, Vatanabe 1, Ogihara, Nita, Suzuki 1, Date 1, Takata, Arai, Inaba 4, Okava, Araki, Nišimura. Savezni trener Šiota.

Blog uživo:

16:10 - Kraj, Delfini među osam najboljih na šampionatu, pobedili domaćine prvenstva.

15:9 - Iz kontre Japanci smanjuju prednost i postižu deveti gol. Još dva minuta deli naše momke ulazak među osam najboljih.

15:8 - Sve ide po planu. Delfini očekivano krupnim koracima grabe ka pobedi i odlasku u samo završnicu šampionata.

14:8 - Najvažnije je da se održava prednost od šest golova. Nema dileme da su naši momci veoma blizu trijumfa protiv Japana.

13:8 - Prvi gol u poslednjoj deonici postižu domaćini. Bolje su Japanci krenuli ovaj deo utakmice. Nemaju šta da izgube.

Početak četvrte četvrtine

13:7 - Tako se igra, momci. Moćni Delfini u ovom delu meča. Deli ih još osam minuta do plasmana u četvrtfinale.

12:7 - Naši momci su razbili Japance u trećoj četvrtini. Totalno su nadigrali domaćine i sve su bliži plasmanu među osam najboljih na svetu.

11:7 - Sve polako dolazi na svoje. Kvalitet dolazi do izražaja i prednost iz minute u minut se povećava.

10:7 - Srbija sada ima prednost od tri gola. Sve bolja igra naših momaka. Da li je ovo prelomni trenutak na meču.

9:7 - Srbija drugi put zaredom ima dva gola prednosti. Idemo Delfini u mirnu završnicu.

7:6 - Odmah sledeći napad Srbija ponovo dolazi u vođstvo. Nikako Delfini da naprave dva gola prednosti.

6:6 - Nastavlja se borba za plasman među osam najboljih. Japan ponovo dolazi do izjednačenja.

Početak treće četvrtine

6:5 - Rašović sa peterca ponovo dovodi u vođstvo Srbiju. Da li je vreme da se naši momci odlepe.

5:5 - Japanci, odmah uzvraćaju i ponovo dolazi do poravnanja rezultata. Čini se da naši kontrolišu utakmicu.

4:5 - Dobro je, Srbija ponovo prelazi u vođstvo.

4:4 - Ništa od toga. Domaćini ponovo izjednačuju, ne daju se Japanci.

4:3 - Srbija odmah na početku druge četvrtine ponovo u vođstvu. Evo, prilike da se naši Delfini odlepe prvi put.

Početak druge četvrtine:

3:3 - Japanci sedam sekunci pre kraja prve četvrtine dolaze izjedančuju. Nema dilme da nas očekuje uzbudljiva utakmica do kraja.

2:3 - Dobro je, sada se lakše diše. Bravo delfini, naši momci prave preokret i sada prelaze u vođstvu.

2:1 - Najbolji strelac naše ekipe Rašović smanjuje prednost. Delfini sa igračem više postižu prvi gol na utakmici.

2:0 - Mnogo bolji početak domaćina. Imaju dva gola prednost.

1:0 - Japanci prvi poveli. Odličan šut po prečku. Školski kako se šutira sa distance. nadamo se da će ih ovo trgnuti.

Početak utakmice dosta nervozan. Greške sa obe strane su vidljive.

Izvor: M. N.