"Delfini"u osmini finala SP u Japanu: Dugo će ovaj poraz boleti Crnogorce! Veliki preokret Srbije i pobeda posle peteraca!

21.07.2023

07:12

0

Autor: D. P.

Naši "delfini" osvojili drugo mesto u grupi

Nikola Jakšić - Copyright MN Press

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju Crne Gore nakon boljeg izvođenja peteraca rezultatom 17:15 (13:13) .

Ovom pobedom, "delfini" su zauzeli drugo mesto na tabeli Grupe D na Svetskom prvenstvu u Fukuoki.

U narednom meču osmine finala, našu reprezentaciju očekuje meč sa poraženim iz duela Hrvatska - Japan.

Dugo će Crna Gora žaliti zbog ovakvog ishoda utakmice, jer su tokom njenog većeg dela imali rezultat u svojim rukama.

Na polovini prve četvrtine izgledalo je kao da je sve izgubljeno za "delfine" kada je semaforu pokazao vođstvo rivala od 5:0, ali onda su se i naši momci probudili, zaigrali čvršće u odbrani, sigurnije u napadu, pa se nekako ta orgomna prednost smanjivala kako je meč odmicao.

Prvo je sredinom druge četvrtine bilo 8:4, pa u trećem kvartalu 10:7, sve zahvljujući kapitenu Nikoli Jakšiću i fenomenalnom Đorđu Vučiniću, koji su zajedno sa ostatkom ekipe izborili vođstvo 13.12 na minut pre kraja. Ipak, Crnogorci se nisu predavali. Preko Alekse Ukropine stigli su do izjednačenja, tako da je odluka pala posle peteraca.

Četiri naša izvođača bila su precizna, dok Crnogorci nisu realizovali dva šuta.

Srbija ide na poraženog iz meča Japana i Hrvatske, a Crna Gora mora na pobednika!

Srbija - Crna Gora 17:15 (6:3, 2:4, 3:2, 2:4, 2:4)

Fukuoka. Bazen "Marine Mese". Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Spiritosanto (SAD). Igrač više: Crna Gora 9 (5), Srbija 7 (6). Peterci: Crna Gor 1 (-), Srbija 2 (2).

Srbija: Mišović, Radulović 1, S. Rašović 1, Ranđelović 1, Lazić, Milojević, Drašović 1, Jakšić 3, Janković, Ubović 1, Vučinić 5, Mitrović.

Crna Gora: Andrić, Mačić 1, Perković 1, Averka 2, Čučković 1, Popadić, Vidović, Đ. Radović 1, Ukropina 2, Matković 3, V. Radović 2, Tešanović.