Delfini se igrali sa nemoćnim rivalom! Ubedljiv trijumf pred najvažniju utakmicu!

19.07.2023

10:23

0

Autor: G. F.

Poraz Crne Gore od Španije nam je išao naruku

Nikola Jakišić - Copyright MN Press

Vaterpolisti Srbije ostvarili su prvu pobedu na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Ubedljivo su izgledali Delfini u bazenu sa nedoraslim rivalima iz Južne Afrike, ali se mora istaći da je u trijumfu od 30:5 (8:1 9:1, 7:1, 6:2) glavni utisak maksimalna posvećenost u najvećem delu utakmice.

Ono što je važno je da su srpski vaterpolisti sebi obezbedili "luksuz" da u meč trećeg kola uđu sa znanjem da u borbi za drugo mesto sa Crnom Gorom mogu sebi da dozvole i da odigraju nerešeno, jer imaju bolju gol-razliku od komšija.

Biće to utakmica od velikog značaja, jer je već poznato da će ekipa koja završi na trećem mestu u osmini finala igrati sa kvalitetnom i uvek nezgodnom Hrvatskom, pa bi taj duel trebalo izbeći u ovoj fazi takmičenja. Utakmica između Srbije i Crne Gore na programu je u petak od 5.00 ujutru po našem vremenu.

Kada je reč o današnjoj utakmici, dovoljno je pogledati rezultat i sve postaje jasno. Nisu rivali iz Južne Afrike ni blizu po kvalitetu Delfinima, pa utakmica čak nije mogla da poprimi karakteristike bar nešto jačeg sparinga.

Strahinja Rašović i Nikola Jakšić bili su najefikasniji akteri susreta sa po 6 golova, dok je 5 dodao Marko Radulović.

Južna Afrika - Srbija 5:30 (1:8, 1:9. 1:7, 2:6)

Bazen: Marina Mesi, Fukuoka. Sudije: Kuper (Novi Zeland), Kurosaki (Japan). Igrač više: Južna Afrika 8 (2), Srbija 5 (4). Peterci: Južna Afrika 1 (0).

Južna Afrika: Madi, Roman, Viler 1, Badenhorst, Laurenson 2, Stoun, Van Zil, Taker, Krone, Bunjane 1, Hauard 1, Svenpul, Mej. Selektor: Marlou.

Srbija: Mišović, Radulović 5, Rašović 6, Ranđelović 1, Lazić 1, Milojević 2, Drašović 2, Jakšić 6, Janković 3, Gavrilović, Vučinić 2, Dimitrijević 2, Mitrović. Selektor: Stevanović.

Kraj utakmice.

30:5 - Sava Ranđelović je "izleteo" iz bazena i sa druge stative pogodio za plus 25.

29:5 - Rašović je neumoljiv, kruniše dobro odrađen napad.

28:5 - Lepa i brza akcija Srbije koju Jakšič pretvara u pogodak.

27:5 - Laurenson koristi još jednog igrača više i postiže svoj drugi gol.

27:4 - Ovu kontru u pogodak pretvara Rašović, peti put je precizan na ovoj utakmici.

26:4 - Šalje projektil i Drašović, nešto više od 4 minuta je do kraja.

25:4 - Gol Dimitrijevića, drugi iz dva pokušaja.

24:4 - Pokazali su Južnoafrikanci da i oni umeju da isplivaju kontru. Nial Viler je pretvorio u gol.

i polednje plivanje za loptu pripalo je igračima Južne Afrike. Ušli smo u poslednjih osam minuta meča.

Kraj treće četvrtine.

24:3 - Janković uz blok rivala stiže do svog trećeg pogotka danas.

23:3 - Videlo smo ovo već mnogo puta. Kontra Srbije i sigurna realizacija. Rašović još jednom.

22:3 - Evo gola sa igračem više za Južnu Afriku, strelac je Tod Hauard.

22:2 - Mali predah za Delfine i nekoliko neiskorićenih napada, prekida Rašović lepim udarcem sa krila.

21:2 - Ovu kontru u gol je pretvorio Radomir Drašović.

20:2 - Radulović se odličnim ulazom i okretom oslobodio čuvara i povećao prednost našeg nacionalnog tima.

19:2 - Jakšić je osvojio loptu, a kako ga je rival faulirao i bio isključen, sam se "spustio" ka golu rivala i lako rešio ovu situaciju.

18:2 - Lazić je izborio igrača više, a Radulović ponovo bio precizan.

Počela je treća četvrtina. Južna Afrika po treći put prva stiže do lopte, ali nema gola. Promenio je selektor Marlou golmana.

Kraj druge četvrtine. Bilo je jasno i pre utakmice, a sada je još jasnije. Ovo je utakica koja se mora odraditi.

17:2 - Još jednom Vučinić, dva od dva na današnjoj utakmici.

16:2 - Đorđe Vučinić iz "mrtvog ugla" pronalazi put lopti do mreže. Ovo nije ni u rangu lakog treninga, ali je ozbiljnost naših vaterpolista za svaku pohvalu.

15:2 - Sve ide po istom principu. Južna Afrika ne iskoristi napad, Srbija brže dopliva an drugu stranu bazena i pada gol. Ovoga puta egzekutor je Milojević.

14:2 - Nisu Južnoafrikanci iskoristili igrača više, usledila je brza kontra Srbije i pogodak Rašovića na asistenciju Save Ranđelovića.

13:2 - Jakšić koristi činjenicu da je Srbija imala dva igrača više posle isključenja rivala. Na pola smo druge četvrtine.

12:2 - Precizan je još jednom i Radulović, to mu je treći gol iz tri šuta.

11:2 - Odlično uplivavanje Jakšića i rutniska realizacija.

10:2 - Novi gol kapitena Srbije kao odgovor na prethodnu akcju rivala.

9:2 - Kameron Laurenson je drugi strelac za Južnu Afriku na ovoj utakmici.

9:1 - Novi gol Marka Radulovića, ponovo precizan i jak šut sa distance.

Utakmica je nastavljena.

Kraj prve četvrtine. Sve je onako kako treba da bude u duelu Srbije i Južne Afrike.

8:1 - Još jedna kontra je sevnula, a u strelce se sada upisao Vuk Milojević. I njemu je ovo prvenac na takmičenju.

7:1 - Strahinja Rašović postiže svoj sedmi gol na Svetskom prvenstvu, šest je dao Špancima u prvom kolu.

6:1 - Nova kontra, novi gol Srbije. Ovoga puta precizan je bio kapiten Nikola Jakšić.

5:1 - Još jedan šut iz daljine pretvoren je u pogodak. Strelac je Marko Radulović. Prethodno je Južna Afrika imala dva igrača više u bazenu, ali nije uputila ni šut ka golu Delfina.

4:1 - Drugi gol Jankovića iz polukontre.

3:1 - Lobovan je naš golman Vladimir Mišović, strelac lepog gola je Bunjane.

3:0 - Mladi Marko Dimitrijević se upisao u strelce. Bio je to njegov prvi šut na ovom Svetskom prvenstvu.

2:0 - Filip Janković koristi loše postavljenu odbranu rivala posle nešto više od tri minuta igre.

1:0 - Imali su Južnoafrikanci peterac, ali su ga nepravilno izveli, pa je stigla kazna. Sa igračem viš Srbija dolazi u vođstvu, strelac je Đorđe Lazić.

09.00 - Utakmica je počela!

08.58 - Intonirane su himne, sve je spremno za početak susreta.

08.52 - Meč sude Kurosaki iz Japana i Kuper sa Novog Zelanda.

08.08 - Španija bolja od Crne Gore sa 11:7, što je dobra vest za Srbiju jer su Delfini pretrpeli poraz od Crvene furije sa manjom razlikom. U međusobnom duelu naši vaterpolisti i Crnogorci odlučivaće o tome ko će u osmini finala igrati sa Hrvatskom.

08.00 - Vaterpolisti Mađarske savladali su Hrvatsku sa 12:10 u susretu 2. kola Svetskog prvenstva. To znači da će plasman u četvretfinale "barakude" morati da traže kroz duel razigravanja, a rival u tom meču mogu im biti Srbija ili Crna Gora, u zavisnosti od toga koja od ove dve selekcije bude treća u našoj grupi.

07.07 - Srbija i Južna Afrika dosad su se sastale pet puta i svih pet pobeda, i to izuzetno ubedljivih, ostvarila je naša selekcija.