Novi Beograd ima priliku za revanš! Vuljagmeni nije uspeo, Pro Reko brani kontinentalni tron!

01.06.2023

23:47

0

U subotu na bazenu „11. april“ gledaćemo reprizu prošlogodišnjeg finala završnog turnira Lige šampiona

Vaterpolisti Pro Reka - Copyright MN Press

Vaterpolisti italijanskog Pro Reka plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su u polufinalu pobedili ekipu Vulijagmenisa 12:8 (2:3, 3:2, 5:0, 2:3).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Oskar Ečenike sa tri gola, dok su Andrea Fondeli, Frančesko Di Fulvio, Benjamin Halok dodali po dva pogotka. U poraženom timu istakao se Nikolaos Papasifakis sa dva gola.

Grčki tim je bolje otvorio susret i uspeo da povede prvo sa 2:0, pa i sa 4:2. Do kraja prvog poluvremena italijanski tim se vratio u igru i agresivnom igrom došao do rezultata 5:5.

Drugo poluvreme aktuelni šampion je otvorio sa dva gola, prvo Ečenike i za njim Janger za 7:5. Halok i Jager su tokom treće deonice postigli golove za 9:5 i time stavili tačku na polufinalni susret.

U finalu koje je na programu u subotu od 21 sati, italijanska ekipa snage će odmeriti sa timom Novog Beograda.

Izvor: Tanjug