Čudo nad čudima! Luka je Srbiji doneo srebrnu medalju! (VIDEO)

23.01.2023

17:38

0

Na jedno ovakvo odličje čekalo se 16 godina

Luka Jašić posle osvajanja srebrne medalje - Copyright Olimpijski komitet Srbije

Luka Jašić je osvojio srebrnu medalju na zimskom Evropskom olimpijskom festivalu mladih, u disciplini brzo klizanje na kratkim stazama na 500 metara.

Zlato je osvojio Letonac Linards Reinis Laizans sa vremenom 43.734 sekundi, Jašić je "kasnio" 0.071, dok je bronzu osvojio Poljak Dominik Palanceuž sa 0.175 zaostatka.

Ovo je prvi put posle 16 godina da je Srbija osvojila medalju na zimskom Evropskom olimpijskom festivalu mladih.

Inače, ovo takmičenje u Italiji je okupilo 1.300 mladih sportista iz 47 nacionalnih olimpijskih komiteta, koji se nadmeću u ukupno 12 sportova u periodu od 22. do 28. januara.

Srbiju osim Jašića predstavljaju i Aleksa Lalić i Sara Nendvih, u alpskom skijanju.