09:00 >> 10:40

1

Ostaje žal zbog poraza od Francuza u osmini finala

Vaterpolo - Copyright MN Press

Vaterpolo reprezetnacija Srbije u poslednjem meču na Evropskom prvenstvu u Splitu savladala je selekciju Ruminje i to veoma ubedljivo sa 17:1 i tako obezbedili deveto mesto.

Već po izlasku na bazen, vaterpolisti Srbije ostavili su utisak da u ovom meču, bez bilo kakvog kompromisa napadaju trijumf. Rivalu su još u prvoj deonici stavili do znanja da želje da pobedom zatvore takmičenje i tako okončaju jedan od neuspešnijih šampionata.

Već nakon tri minuta Srbija je imala 3:0, nakon čega je usledio i prvi pogodak Rumuna i to je bilo sve što je naš danađnji rival učinio.

Za razliku od meča iz osmine finala, koji će se danima prepričavati, delfini su danas koristili priliku sa igračem više, pa su, kako je vreme odmicalo, preko centarske pozicije i nakon uplivavanja sa strane, uvećavali razliku.

Ponovo je Savić menjao golmane na poluvremenu, a podjednako dobri su bili i Rističević i Dobožanov. Gotovo da do kraja meča nije bilo pada u igri srpskog tima, a još na poluvremenu je bilo jasno da će Srbija upisati ubedljivu pobedu.

Tako je i bilo, 17:1 za Savićeve i naše delfine. Da se što pre zaboravi poraz od Francuza i nauči iz šampionata u Splitu.

Blog uživo

Četvrta četvrtina

8. minut - Četvrti pogodak Martinovića, 17:1

6. minut - Odrađuju reprezentativci Srbije ovaj meč, ali bez pada u igri.

4. minut - Kontra Rumunije, ali bez realizacije. Gubi i Srbija loptu u napadu, ali jedna greška ne baca senku na dobar meč

3. minut - Četvrti pogodak za Radomira Drašovića. Trebala je jedna ovakva pobeda Srbiji

2. minut - Faul na Vicu, centar odličan danas, i eto peterca za Srbiju. Precizan je bio Martinović, 15:1

1. minut - Srbija do lopte, a eto i pogotka Vica, 14:1. Na drugoj strani, nova odbrana Dobožanova

Treća četvrtina

8. minut - Pred poslednjih osam minuta, 13:1

7. minut - Novi pogodak za Velkića, ovo je sada već samo pitanje razlike kojom će Srbija slaviti. Delfini igraju bez pritiska. Crveni karton za Tudora Fuleu, najboljeg strelca Rumunije na šampionatu. Bilo je tu koškanja sa Viktorom, koji srećom nije uzvratio

6. minut - Odbranila se Srbija, a Viktor se potom upisao u strelce, 12:1. Srbija sigurna, ostaje žal zbog poraza od Francuza.

5. minut - Rumuni ne koriste igrača više, na drugoj strani, prelepa kombinacija Viktora Rašovića i Martinovića, koji se odrazio kod stative, 11:1.

3. minut - Evo i odbrane za Dobožanova.

1. minut - Ponovo prvi napad za Rumune, ali evo i ukradena lopta za Strahinju Rašovića. Krenula je Srbija u kontru i evo novog gola, Stojanović je vrhovima prstiju skrenuo loptu u mrežu

Druga četvrtina

8. minut - Ali, u poslednjim sekundama meča, Drašović je doslovno u mrežu ubacio i loptu i golmana, 9:1.

7. minut - Dobar pokušaj loba Drašovića sa distance, ali je lopta okrznula prečku

5. minut - Golčina Vasilija Martinovića! Velkić je doneo igrača više, a mladi šuter sa desnog krila "pocepao" mrežu, 8:1. Na drugoj strani, Rumuni nisu realizovali peterac

3. minut - Nesebična igra kapitena. Mogao je Ranđelović da, dok je bio usamljen uputi šut, ali je rešio da proigra Stojanovića na levom krilu, 7:1

2. minut - Raduje igra u odbrani srpskog tima, Rističević niže odbrane, Ranđelović sve sigurniji

1. minut - Za loptu pliva Viktor Rašović, ali Rumuni brži

Prva četvrtina

8. minut - Vučinić je iznudio peterac, Drašović ponovo siguran, 6:1. Obećava igra Srbije, vidi se buđenje u odnosu na prethodne duele.

7. minut - Igrač više za Srbiju i novi pogodak. Martinović sa krila ka Strahinji Rašoviću, koji je pak uplivao na stativi, 5:1

6. minut - Sjajno proigravanje Brankovića, koji ponovo na centru pronalazi igrača, ovog puta Velkića. Odlično se odrazio srpski reprezentativac i iskoristio igrača više, 4:1. Nova odbrana Rističevića

5. minut - Sve bolja igra Srbije u defanzivi, ali evo i prvog pogotka Rumuna i to sa centra, 3:1

4. minut - Dobra deonica Vica, koji je izvukao peterac, a Drašović realizovao za 3:0.

3. minut - Pronašao je Branković Vica pred golom, ali je sam pred golmanom, pogodio čuvara mreže. Srećom, lopta se odbila ponovo do našeg centra, koji je iskoristio popravni, 2:0

2. minut - Odlična odbrana Srbije, pa pogotka iz kontra napada, Stojanović sa desne strane za 1:0.

1. minut - Strahinja do prve lopte, sporiji početak meča. Nižu se promašaji na obe strane

Bez Dušana Mandića i Marka Radulovića i ovaj meč.

Do kraja šampionata ostali su polufinalni dueli, kao i mečevi za plasman. Dok Srbija i Rumunija igraju za deveto mesto, na jedanaestom su se našli Holanđani, koji su savladali Izrael sa 17:7. Za peto mesto gledaćemo okršaj Grčke i Crne Gore, dok se za sedmu poziciju bore Gruzija i Francuska

Što se polufinala tiče, igraće Mađarska i Španija, odnosno Hrvatska i Italija.