Delfini dobro krenuli, pa usledio vrtoglavi pad: Golmani sprečili težak poraz!

10:45 >> 12:55

0

Sledi Rumunija u duelu za deveto mesto

20220820vmStojanovic2 - Copyright MN Press

Vaterpolisti Srbije u meču za plasman od devetog do 12. mesta savladali su Holandiju, nakon peteraca, 6:6 (13:11). Sledi dan pauze, pa susret sa Rumunijom, za deveto mesto u Splitu.

Težak poraz su doživeli vaterpolisti Srbije u meču osmine finala od selekcije Francuske, a i nakon dana pauze, na licima naših igraća vidljivi su tragovi. Jasno je da se nikome od njih ne igra razigravanje od devetog do 12. mesta, pa su u susret ušli silno motivisani.

I išlo je delfinima sve do poluvremena. Nije to bila Srbija na koju je ovdašnja, ali i svetska javnost navikla. Igrala je Srbija ovaj meč bez Dušana Mandića i Marka Radulovića, ali su prvu deonicu, nakon opipavanja pulsa kod rivala, rešili u svoju korist sa 2:1.

Holađani su na svojoj strani imali dvojicu igrača koji su u karijeri igrali u Partizanu, Bilal Gvadamasi i Lukas Gilen, pa se sa većinom igrača dobro poznaju. Upravo je Gilen i bio najveća pretnja po gol Rističevića, a kasnije i Dobožanova.

U drugoj deonici, razigrali su se Drašović i Vučinić, pa je sve išlo u smeru sigurne pobede delfina. Međutim, nakon poluvremena, usledio je pad u igri, pre svega u odbrani, a potom i u organizaciji napada.

Nedostajalo je našim igračima ideje, ali su i previše respektovali protivnike, pa su treću deonicu izgubili sa 4:1. Na kraju, Srbija je branila posed rivala za pobedu. Kapitenski je tada u defanzivi odigrao Sava Ranđelović, pa su usledili peterci.

U prvom krugu, Dobožanov je upisao odbranu, dok je od naših, šut Stojanovića skinuo čuvar mreže Holandije. Zanimljivo, ali prvi pogodak Save Ranđelovića videli smo tek u ovoj penal lutrniji.

Usledila je promena na golu u drugoj seriji, delfini su bili precizni, a Rističević je skinuo zicer nekadašnjem drugu iz Partizana, Lukasu Gilenu. Bila je to obrana za pobedu, ali radost je izostala na licima naših igrača. Boli poraz u osmini finala, ali i ova teška pobeda nad Holanđanima.

Dešavanja sa meča naših delfina i Holandije pratite uz 24sedam.

Četvrta četvrtina

8. minut - Na 40 sekundi do kraja, Savić traži tajm aut. Ali, Srbija gubi loptu na 20 sekundi do kraja meča. Holandija ima napad za pobedu. Ranđelović sjajan u odbrani! Peterci - 6:6

7. minut - Srbija ima igrača više i kontru, ali... Nova odbrana Holanđana. Veliki pritisak na delfinima

6. minut - Drašović siguran u odbrani, ali fali realizacija delfina u napadu. Novi faul u napadu našeg tima. Da li će i ovaj meč biti rešen nakon penala?

5. minut - Faul u napadu Srbije, ali i Gilen greši na drugoj strani.

3. minut - Potopljen je Velkić, za igrača više, Drašović do prečke, pa Vučinić do stative. Srbija baš i nema sreće u ovom meču

1. minut - Holandija stiže do lopte, siguran Dobožanov, ali se razbranio i golman Holandije

Treća četvrtina

8. minut - Nakon tajm auta Dejana Savića, stiže i odgovor Srbije, Drašović je pronašao rešenje za snažnu odbranu Holanđana, 6:5. Isključenje za Pljevančića i novi pogodak "lala", 6:6.

7. minut - Još jedan pokušaj Save Ranđelovića završio je u rukama golmana. Nadomestio je slabiji šuterski dan kapiten požrtvovanom igrom u polju, ali i dalje 5:5.

6. minut - Odlična odbrana Dobožanova, nakon snažnog šuta Holanđana. Gilen donosi izjednačenje, 5:5. Veliki pad Srbije, kako u odbrani, tako i u napadu

5. minut - Još jedan okvir gola za srpske vaterpoliste, ovog puta Vučinić iz velike daljine pogađa stativu

4. minut - Dobožanov skida zicer, ali nekoliko sekundi kasnije, Gvadamasi dovodi Holanđane na -1.

3. minut - Ponovo sarađuju braća Rašović, ali je siguran i golman Holandije.

2. minut - Dobra odbrana rivala, Gilen je najopasniji u sastavu Holandije, a evo i njegovog novog pogotka, 5:3. Razigrali su se Holanđani u odbrani. Još jedan napad kako su delfinima uzeli čistu loptu

1. minut - U vodi je, na golu, Lazar Dobožanov, a brži za loptu bili su Holanđani

Druga četvrtina

8. minut - Brani se Srbija sa igračem manje, na poluvremenu 5:2 za naš tim

7. minut - Jedan na jedan sa šuterom Holandije i Rističević izlazi kao pobednik. Na drugoj strani, evo pogotka Drašovića, 5:2.

6. minut - Dva uzastopna napada Holandije, ali i promašaji rivala. Fer-plej Rističevića, koji ne dozvoljava sudiji da razmatra da li je lopta dodirnula golmana, već sam podiže ruku.

5. minut - Isključenje za kapitena i odlična akcija Holanđana. Odlično je kružila lopta, pa su sa stative smanjili razliku, 4:2.

4. minut - Viktor krade loptu, pa dodaje do starijeg brata Strahinje, ipak od svega, novi napad Srbije. A potom je Stojanović savladao golmana za 4:1

3. minut - Brzo je krenula Srbija u kontra napad, ali šut Strahinje završava na stativi. U odbrani Srbije, Vico beleži dobru intervenciju

2. minut - Upisao se i Đorđe Vučinić, šut sa distance za 3:1.

1. minut - Holanđani ovog puta brži, ali bez uspeha u napadu. Na drugoj strani, Pljevančić je zatresao konstrukciju gola, ali bez promene rezultata

Prva četvrtina

8. minut - Gilen koristi igrača više, savladao je Rističevića, inače nekadašnjeg saigrača iz Partizana, 2:1. Kruži lopta u napadu Srbije, ali kapiten Ranđelović i dalje bez gola

6. minut - Stojanović je dobio priliku za popravni i na asistenciju Strahinje Rašovića sa krila doneo Srbiji 2:0. Odbrana Srbije na visokom nivou, mali broj šuteva je uopšte dopušten ka Rističeviću

5. minut - Veoma snažan šut Stojanovića sa gotovo polovine terena, ali je lopta dodirnula golmana i odbila se od stativu. Bio je ovaj šut odgovor na visoku odbranu rivala. Promašaj i na drugoj strani

4. minut - Evo i igrača više na drugoj strani i pogodak. Ipak ne. Sudije su se oglasile ubrzo, Holanđanin je bio u dva metra

3. minut - Igrač više za Srbiju, odmah i drugi, ali priliku Viktor Rašović nije iskoristio. Isprečio se okvir gola

1. minut - Prvi napad za delfine i odmah gol. Strahinja Rašović je dobro uplivao pred protivničkim golom, 1:0. Izgubili su Holanđani loptu, a potom je Vagenar odbranio Vučiniću

Srbija bez Dušana Mandića na ovom meču. Odlučio je selektor da odmara levorukog šutera, koji je u Split doputovao rovit. Na tribinama je i Marko Radulović.

Pre Srbije i Holandije, u bazenu su bili Rumunija i Izrael. U duelu koji vodi na pobednika našeg susreta, slavila je Rumunija sa 11:10, nakon penala.