Partizan u punoj brzini do polufinala plej-ofa! Valjevci zapretili, pa izgubili sa sedam razlike

21:08

0

Crno-beli slavili sa sedam razlike iako su na poluvremenu bili u minusu

Vaterpolo klub Partizan - Copyright MNPress

Vaterpolisti Partizana plasirali su se u polufinale plej-ofa, pošto su posle ubedljive pobede u prvom meču (17:10) identičnom razlikom pobedili Valis iz Valjeva i u revanšu u Beogradu.

Rezultat je bio 16:9 (0:2, 2:1, 5:3, 9:3) u korist crno-belih. Zanimljivo je da su gosti posle osam minuta vodili 2:0, a prednost su zadržali do kraja prvog poluvremena (3:2). U nastavku je iskusniji tim preokrenuo, a razliku je uvećao u poslednjoj četvrtini.

Najefikasniji je bio Lazar Vićković sa tri gola, dok je isti učinak kod gostiju imao Živojinović.

Ekipa Miloša Korolije u polufinalu će se sastati sa boljim iz duela Radnički i Vojvodina, a Kragujevčani su bili ubedljivi u prvom susretu u Novom Sadu. Preostali četvrtfinalni susreti, između Novog Beograda i Proletera, odnosno Crvene zvezde i Šapca, na programu su u subotu.