PAO igrao samo jedno poluvreme u Milanu, Alba se poklonila „kralju“

21:50

0

Bez iznenađenja u poslednja dva meča dana u Evroligi

daryl-macon-panathinaikos-opap-athens-eb21 - Copyright Euroleague

Zavesa na prvi dan 15. kola Evrolige spuštena je utakmicama u Milanu i Madridu, gde domaći Olimpija i Real nisu dozvolili ni nadu gostima. Izabranici Etorea Mesine savladali su Panatinaikos 75:54 (15:19, 18:10. 24:13, 18:12), dok su Madriđani ubedljivo slavili protiv Albe 87:64 (19:16, 24:10, 17:20, 27:18).

Bez Nemanje Nedovića, Atinjani su dobar otpor Olimpiji uspeli da pruže samo u prvom poluvremenu, ponajviše zahvaljujući ubačenim trojkama (četiri) u uvodnoj deonici meča. Ipak, čim je šut stao, italijanski tim je preuzeo kontrolu meča i furioznom igrom u finišu druge i početkom treće četvrtine napravio seriju 16:0 za nedostižnih 45:29 u 25. minutu.

Hol sa 19 i Hajns sa 14 poena bili su najefikasniji u pobedničkom timu, dok je Mejkon jedini imao dvocifreni košgeterski učinak kod gostiju (14).

Još manje neizvesnosti viđeno je u španskoj prestonici, gde je Real najveći deo posla odradio do odlaska na veliki odmor. Alba je u prvoj deonici „živela“ na šutevima van linije 6.75 (četiri trojke), ali kada su se raspucali Madriđani sve je bilo rešeno.

Tavareš je sa 17 poena i sedam skokova bio najbolji pojedinac meča, Fernandez je dodao 14, dok je Rendolf ubacio poen manje. Timan sa 11 i Olinde sa 10 poena bili su najefikasniji u ekipi Albe.