Zvezda ubedljivo poražena od Baskonije! Crveno-beli odigrali najlošiju utakmicu u Evroligi

16.11.2021

21:35

0

Autor: Milan Nastić

Izabranici Dejana Radonjića izgubili sa 93:74

baskonija - Copyright Evroliga

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su seriju od dva trijumfa u Evroligi.

Crveno-beli su ubedljivo poraženi od Baskonije u Vitoriji sa 93:74 (25:22, 30:10, 13:21, 25:21), i stekao se utisak da su izabranici Dejana Radonjića odigrali jednu od najlošijih utakmica u dosadašnjem delu sezone.

Ono što je krasilo Zvezdu u dosadašnjem delu sezone, jaka odbrana, sa velikom energijom, sve je izostalo u večerašnjem meču.

Razlog ovako loše partije može da leži u tome što Dejan Radonjić nije mogao da računa na Voltersa i Mitrovića koji su se povredili u meču sa Partizanom, a u toku meča jak udarac je dobio i Nikola Kalinić koji je veći deo utakmice presedeo na klupi.

Trener crveno-belih očigledno nije hteo ništa da rizikuje kako se povreda ne bi još više iskomplikovala.

Nema dilema da je crveno-bele stigao umor od jakih mečeva u prethodnom periodu, što se moglo videti od prvog minuta.

Baskonija je ušla mnogo motivisano u večerašnji okršaj, a jedan od razloga je i taj što su juče dobili novog trenera, a na klupu je umesto Duška Ivanovića seo Neven Spahija.

Od samog početka meča su nametnuli svoj tempo, košarkaši Zvezde nisu uspeli da se prilagode i prednost je rasla iz munute u minut.

Već posle prvog poluvremena domaćini su imali već 20 koševa razlike.

U nastavku utakmice čini se da su košarkaši Baskonije igrali koliko im je bilo potrebno, dok su gosti pokušavali barem da ublaže prednost.

Odličnu partiju u Zvezdi je pružio Nikola Ivanović, koji je bez dileme odigrao najbolju utakmicu od kako je došao u redove crveno-belih.

Crnogorski stručnjak je meč završio sa 21. košem, dok ga je pratio Dobrić sa 11, a Holins je postigao 11 poena.

U pobedničkom timu prednjačio je Inok sa 23, Gidraitis je utakmicu završio sa 21. poenom.

Evroliga, 10. kolo

Žalgiris - Panatinikos 76:69

Lion - Real 74:87

Baskonija - Crvena zvezda 93:74

Bajern - Fenerbahče 71:63

39. minut: Holins sa dve trojke zaredom smanjuje 86:72, ali Baskonija odmah uzvraća (89:72).

38. minuta: Dva minuta pre kraja meča, poznat je pobednik. Zvezda odigrala jednu od lošijih utakmica, razlika se vrti oko 20 poena za domaćine.

36. minut Grindžer pogađa trojku koja je verovatno odlučila protivnika (84:65).

35. minut: Cirbes pogađa pod košem Baskonije, Zvezda pokušava da spusti ispod deset poena (79:65).

33. minut Uskoković uzvraća trojkom, pa Marinković na suprtonoj strani. Serija trojki na obe strane.

31. minut Odlični Ivanović nastavlja da rešeta koš Baskonije, njegovih 19 poena. Zvezda se vraća, ali Fontekio pogađa trojku (71:56). Opet trojka Italijana idu na plus 18.

TREĆA ČETVRTINA 68:53

30. minut: Ivanović u poslednjoj sekundi postiže trojku i smanjuje minus (68:53)

28. minut: Zvezda igra malo bolje, koševima Kuzmića i Cirbesa smanjuje prednost, ali Gidraitis usvraća trojkom (68:48).

26. minut: Lagan ritam, Baskonija održava prednost i razlika je oko 20 poena u korist domaćina.

25. minut: Dobrić postiže trojku i imaće jedno slobodno bacanje. Da li se ovo vraća Zvezda. Ipak, Inok uzvraća, održavaju prednost, zatim odmah u sledećem napadu Kuzmić zakucava (61:40).

24. minut: Lazić donosi prve poene Zvezdi u nastavku utakmice.

22. minut: Baskonija stiže do prvih poena u nastavku. Zvezda nastavlja sa serijom promašaja, kao i u prvih 20 minuta (57:32).

DRUGA ČETVRTINA 55:32

20. minut: Zvezda totalno podbacila u prvih 20. minuta. Vidi se da nema energije, koja ih je krasila od početka sezone. Ubedljivi domaćini u prvom poluvremenu 55:32.

19. minut: Baskonija održava veliku razliku, Inok postiže nove poena, razlika otišla na plus 21 (52:31).

18. minut:  Ivanović pogađa trojku i smanjuje razliku Baskonije.

17. minut: Baskonija ide na 20 poena razlike (44.24). Samo dva poena za Zvezdu za sedam minuta.

16. minut: Baskonija iz minute u minut povećava prednost. Gitraidis pogađa četvrtu trojku (42:24).

15. minut: Prvi poeni Zvezde u drugoj deonici koševima Markovića, inače njegovi prvi poeni od kako je došao u Zvezdu.

14. minut: Novi poeni Baskonije. Noko povećava prednost domaćina na plus 15 (37:22). Zvezda punih četiri minuta nije postigla koš.

12. minut: Loš start Zvezde u drugoj četrvtini, Baskonija pravi seriju 8:0, a crveno-beli nisu postigli nijedan poen u ovom delu utakmice.

11. minut: Najveća razlika Baskonije 30:22, Fontekio pogađa tri slobodna bacanja.

PRVA ČETVRTINA 25:22

10. minut. Holins u poslednjoj sekundi prve četvrtine pogađa trojku i smanjuje na 25:22.

10. minut: Boldvin pravi najveći problem Zvezdi, njegovih sedam poena. raspoloženi Ivanović uzvraća, njegovih osam poena. Razlika se vrti oko šest poena prednosti za Baskoniju.

9. minut: Zvezda se ne pradaje, Holins pogađa trojku smanjuje na 15:12. Ipak, domaćini brzo vraćaju na plus šest. Serija koševa, sledeći napad Ivanović pogađa trojku i rezultat je 21:17.

8. minut: Inok sa kapice pogađa za dva poena. Rezultat 14:9, u sledećem napadu Ivanović pravi faul i ponovo lopta za klub iz Viktorije.

7. minut. Najbolji akter u dosadašnjem delu utakmice Gidraitis, pogađa tri trojke za Baskoniju i povećao vođstvo - 12:8

6.  minut: Odličan potez Ivanovića i pored toga imaće i slobodno bacanje. Niko se za sad nije odlepio.

5. minut: Bodvin pogađa slobodna bacanja. Domaćini imaju prednost od četiri poena (9:5)

4. minut: Još jedna trojka Gidraitisa, Baskonija vodi sa 6:2. Dobrić odmah uzvarća trojkom, ponova rezultatski egal.

3. minut: Serija promašaja sa obe strane. Marković promašio dva puta za tri poena.

1. minut : Zvezda odlično otvorila meč. Povela sa 2:0 košem Kuzmića. Baskonija odmah zatim uzvraća pogotkom za tri poena Gidraitisa.

Startna petorka crveno-belih: Marković, Dobrić, Davidovac, Kalinić, Kuzmić.