Gosti dominirali Evroligom! Zenit se poigravao sa prvakom Evrope, Jabusele sačuvao „kralja“ u minhenskoj drami

05.11.2021

21:58

0

Alba slavila u Kaunasu, Makabi ubedljiv u Vitoriji, Olimpijakos odbranio čast domaćina

vladimir-lucic-fc-bayern-munich-eb21 - Copyright Euroleague

Čast domaćina u poslednjim utakmicama 8. kola Evrolige odbranio je Olimpijakos. U svim preostalim mečevima večerašnjeg programa, a bilo je pet, gosti su odneli, osim Reala, rutinske pobede.

Pirejski velikan je u dvorani „Mira i prijateljstva“ lako izašao na kraj s Monakom (86:65 - 17:27, 18:11, 24:14, 27:13) iako prva deonica nije nagoveštavala takav epilog.

Dialo i Majk Džejms poveli su goste do dvocifrenog plusa, ali se na kraju ispostavilo da je to bilo sve od izabranika Zvezdana Mitrovića u Atini večeras, pošto je u drugom poluvremenu na terenu postojao samo Olimpijakos.

Anđušić je u poraženom timu postigao 11 poena, uz četiri skoka

Alba je prilično rutinski savladala Žalgiris u Kaunasu (79:71 – 22:10, 19:27, 21:15, 17:19), Makabi je bio još ubedljiviji protiv Baskonije u Španiji (87:69 – 21:14, 23:21, 19:19, 24:15), dok se Zenit u Istanbulu poigravao sa prvakom Evrope - 90:79 (22:20, 25:13, 26:18, 17:28).

Efes nije ni senka tima koji je prošle sezone bio strah i trepet za rivale u elitnom takmičenju. Izabranici Ergina Atamana nikako da uhvate pravi ritam, kao i jedan od lidera tima Vasa Micić, koji je za 27 minuta na parketu postigao šest poena, uz četiri asistencije protiv gostiju iz Sankt Peterburga.

Efes je u jednom momentu bio i na minusu od 26 poena, ali su gosti u završnih 10 minuta malo smanjili gas, dozvolivši favorizovanom rivalu, u čijem dresu je Filip Petrušev postigao devet poena, da izbori koliko toliko častan poraz.

Najviše neizvesnosti bilo je u poslednjem meču osme runde Evrolige, gde je Real u Minhenu slavio protiv Bajerna 80:76 (13:13, 19:30, 26:17, 18:20).

Posle furiozne druge deonice u kojoj je ubacila čak 30 poena, delovalo je da ekipa Pabla Lasa kontroliše utakmicu u „Audi domu“, ali su Trinkijerijevi puleni u trećoj četvrtini pokazali reakciju, uhvatili rezultatski priključak i trojkom Voldena dva minuta pre kraja došli do četiri poena viška.

Ipak, do kraja meča Bajern nije postigao nijedan poen, što su Jabusele, koji je prethodno da dve trojke odbio dva ozbiljna juriša rivala, Ertel i Ljulj kaznili sa linije slobodnih bacanja u penal završnici.

Lučić je u poraženom timu postigao sedam poena, Ognjen Jaramaz je bio bez učinka za minut proveden na parketu, dok je Jabusele predvodio Madriđane sa 21 poenom i šutem iz igre 8/10 (5/6 za dva, 3/4 za tri).