Još jedna pobeda Zvezde u AdmiralBet ABA ligi: Dobrićeva levica proradila u Baru

17:17

0

Crveno-beli slavili pobedu 77:69 na crnogorskom primorju

dobrić - Copyright Moran Bar

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Mornara u Baru rezultatom 69:77 (25:20, 13:23, 14:15, 17:19). Najbolji u timu crveno-belih bio je Ognjen Dobrić sa 22 poena.

Domaćima nije pomogao ni Vil Mozli, koji je zaigrao prvi put posle dolaska iz Partizana. Mornar je odlično započeo meč sa Crvenom zvezdom, ali je posle dobre igre u prvom kvartalu, potpouno posustao u nastavku kada je dozvolio gostima da naprave seriju 14:0 i da tako obezbede dvocifrenu prednost (29:39).

Usledio je odmah i odgovor Barana. Serijom 13:0, domaći su napravili preokret (44:43), da bi se kasnije probudio Ognjen Dobić koji je bio najzaslužniji što su se crveno-beli odvojili na priostojnih osam razlike - 60:52.

Moran Bar

U poslednjoj četvrtini Dobrić je trojkom u prelomnim trenucima ponovo udario blokadu zahuktalom domaćinu, koji se nakon novog bega na osam poena prednosti praktično predao pred crveno-belima.

Pored Dobrića u Zvezdi je dobru partiju pružio Ognjen Kuzmić sa 14 poena i 13 skokova, dok su kod domaćih Džozef Luis sa 16, Kori Dejvis i Nemanja Gordić sa 13 bili najerfikasniji.

Meč su obeležili povratnici na parket, Mozli i Majk Cirbes. Amerikanac je postigao četiri poena za 13 minuta, dok je Nemac ubacio šest poena za isto toliko minuta provedenih na parketu.