20:37

0

Aktuelni prvak Evrope Efes poražen od CSKA u Istanbulu

vasilije-micic - Copyright Euroleague

Zvanični šampion Evrope, ekipa Efesa poražena je u derbiju 2. kola Evrolige od moskovskog CSKA rezultatom 100:96. Turskoj ekipi nije pomogla ni odlična partija srpskog plejmejkera i MVP lige za prošlu sezonu, Vasilija Micića, koji je ubacio 32 poena, uz dva skoka i dve asistencije, jer su gosti predvođeni Gruzijcem Tornikeom Šengelijom (23 poena) ključnu prednost ostvarili sredinom treće četvrtine (69:54) i do kraja meča umeli su da je sačuvaju.

Šejn Larkin je potpuno zakazao sa 12 poena, dok je Filip Petrušev za 13 minuta na parketu postigao sedam poena.

Euroleague

Prošlosezonski finalisti Evrokupa, Uniks i Monako, morali su u Kazanju da odigraju produžetak od pet minuta kako bi se dobio pobednik u još jednom njihovom "tesnom" duelu.

Na kraju je slavio tim iz "kneževine" 88:80, jer su bili smireniji u odlučujućim trenucima utakmice. Danilo Anđušić je za pobednike ubacio deset, a Leo Vesterman sedam poena. Najbolji u ruskoj ekipi bio je Hrvat Mario Hezonja sa 17 poena.