Čačani hrabro kreću na velikog rivala: Marinović veruje u pobedu u AdmiralBet ABA ligi
02.10.2021 | 12:39
Borac prvi put domaćin, stiže Cedevita Olimpija
Dočekao je Čačak, kao provereno košarkaški grad, da uživo vidi svoje ljubimce u dresu Borca.
Izabranici trenera Marka Marinovića u nedelju (19.00) dočekuju Cedevita Olimpiju u okviru 2. kola AdmiralBet ABA lige i nadaju se prvom trijumfu u noboj sezoni.
Znaju svi u klubu da im stiže odličan rival, ali veruju da će dobra partija biti dovoljna za slavlje.
- U goste nam dolazi jedna od najjačih i najtalentovanijih ekipa u ligi. Nema sumnje, Cedevita Olimpija će se ove sezone boriti za sam vrh tabele u ABA ligi. Dakle, protivnik je silan, tako da nam posao neće biti ni malo jednostavan - rekao je Marinović za klupski sajt i dodao:
- Mi smo dobro trenirali protekle nedelje. Na raspolaganju smo imali sasvim dovoljno vremena da se pripremimo. Ako budemo bili pravi, nadam se da ćemo odigrati jednu dobru utakmicu. Svi u ekipi su zdravi, spremni i jedva čekamo da se predstavimo domaćoj publici.
Prisustvo navijača u hali kraj Morave biće veliki plus za Borac.
- Ukoliko budemo imali pristojnu podršku sa tribina mislim da možemo da odigramo duel na jednom zavidnom nivou. Doduše, ostaje velika žal što u narednoj utakmici, a verovatno i tokom čitave sezone hala neće moći da bude puna. Ali pošto prošle godine nije bilo navijača na utakmicama i ograničen broj gledalaca je od velikog značaja. Posle 30 godina Čačani imaju priliku da u dvorani kraj Morave gledaju najbolje timove u regionu. Biće mnogo zanimljivo, u naš grad će doći mnogo dobrih igrača, tako da se nadam da će narod uživati - zaključio je Marinović.
ABA liga, 2. KOLO
Četvrtak:
Petak:
Subota:
Krka - Mornar 17.00
Nedelja:
Borac - Cedevita Olimpija 19.00
Ponedeljak
Cibona - Mega 18.00
Crvena zvezda - Budućnost 21.00