21:20

0

Ljubljanski tim ubedljiv na otvaranju sezone u regionalnom takmičenju

Copyright ABA liga

Slovenački derbi je to bio samo u prvih deset minuta utakmice u Ljubljani. Sve ostalo proteklo je u potpunoj dominaciji Cedevite Olimpije protiv Krke, koja je doživela ubedljiv poraz na startu Admiral Bet ABA lige – 88:56 (18:15, 26:12, 27:9, 17:20).

Krka je dobro počela meč, povela u „Stožicama“ 12:5, ali su u sledećih skoro osam minuta postigli samo tri poena, pa je Cedevita Olimpija serijom 22:3 došli do dvocifrenog plusa u 13. minutu (27:15), koji do kraja meča nije ozbiljnije ugrožen.

Gosti iz Novog Mesta su koliko toliko uspeli da zaustave nalet favorizovanog rivala samo do završnice prvog poluvremena, kada su izabranici Jurice Golemca došli nadomak 20 poena prednosti (44:27).

Konačan epilog meča već tada je bio poznat, ali u trećoj deonici usledio je potpuni potop Krke, koja je na poslednji dvominutni odmor otišla sa minusom od 35 poena (71:36).

Kin sa 17 i Ogast sa 15 poena bili su najefikasniji u pobedničkom timu, Pulen je dodao 12, dok je kod gostiju jedini sa dvocifrenim poenterskim učinkom bio Gibs (10).