FMP se vratio iz minus 15 i u drami, posle dva produžetka, savladao Split (video)

22:22 >> 22:30

0

Sjajan meč odigran je u Železniku

Copyright Promo/ABA/KK FMP

Triler kakav se retko viđa na parketima ABA lige priredili su košarkaši FMP i Splita na otvaranju 15. kola regionalnog takmičenja u kojem su “panteri” slavili posle dva produžetka – 96:92 (15:27, 26:15, 19:14, 15:19, 6:6, 15:11).

Do finiša druge deonice delovalo je da će Splićani imati lak posao u Železniku, pošto su početnih 13:4 gosti brzo nadogradili dvocifrenim plusom, koji je u 17. minutu iznosio 15 poena (41:26).

Međutim, košarkaši Splita su tada potpuno stali, što su “panteri” maksimalno iskoristili i sa pet vezanih poena Nenadića u samom finišu prvog poluvremena krunisali seriju 15:1 kojom su prišli na samo poen zaostatka pred odlazak na veliki odmor.

Zalet koji su uhvatili u finišu prvog poluvremena domaći su preneli i na nastavak meča, pa su u 33. minutu došli i do plus devet (67:58) najavivši tako drugi uzastopni trijumf, posle šest vezanih poraza. Ipak, Luković i Čampara su “povukli” ručnu u ekipi Splita, omogućivši gostima da u neizvesnoj završnici, trojkom srpskog košarkaša, meč odvedu u dodatnih pet minuta u kojima je viđena nešto drugačija slika.

U prvom produžetku su Splićani bili bliži trijumfu, pošto su u završnicu ušli sa plus tri, koje je trojkom anulirao Radovanović i tako odveo meč u drugi produžetak u kojem su Macura, Lazarević i Neadić osigurali veliki trijumf FMP.

Nenadić je sa 23 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, Radovanović je dodao 13 (7 sk), Pecarski je dao 11, a a Đorđević je uz 10 poena imao i 11 skokova. Marko Luković je sa 26 poena bio najefikasniji igrač utakmice, Ukić je dodao 18, dok je Marčinković uz 11 poena ostvario isto toliko skokova.