Mornar spreman za Zvezdu: Cibona se u Zagrebu držala prvih deset minuta

0

Autor: M. R.

Barani zabeležili 12. trijumf u ABA ligi - 92:78

Copyright Promo/ ABA liga/ Cibona/ Zeljko Baksaj

Košarkaši Mornara su stigli do 12. pobede u ABA ligi, pa sada na vrhu tabele imaju učinak 12-2. Ekipa iz Bara je u 15. kolu srušila Cibonu u Zagrebu – 92:78.

Domaći tim se držao u igri tokom prvih deset minuta. Gosti su ubrzali tempo u drugoj deonici i napravili veliku razliku. Dobili su tu četvrtinu rezultatom 28:17, pa su na poluvreme otišli sa visokim vođstvom – 53:38. Povećavali su prednost u nastavku, do maksimalnih plus 24 na startu poslednje deonice. Cibona je samo kad je već sve bilo rešeno uspela da smanji zaostatak.

Mornar je ubacio čak 14 trojki iz 26 pokušaja, a Zagrepčani su ubacili duplo manje – sedam iz 19 pokušaja. U pobedničkom timu najefikasniji je bio Aleksandar Lazić sa 13 poena. Pratio ga je Vajthed sa 12, dok je Uroš Luković postigao 10 (5-5 za dva). Kod poraženih najbolji je bio Planinić sa 14 poena i osam skokova.

Mornar u narednom kolu ABA lige igra protiv Crvene zvezde 24. januara, a pre toga će odmeriti snage sa Andorom na domaćem terenu 20. januara. Cibona, koja sada ima skor 3-9, u sledećem duelu regionalnog takmičenja će gostovati ekipi Mege 24. januara.