19.02.2021

22:41 >> 22:53

0

Zanimljivi rezultati u Evroligi

Domaćini su bili neljubazni u Evroligi. Izuzev Zenita koji je slavio u Beogradu, tri ekipe su odbranile domaći teren. U pitanju su Fenerbahče, Asvel i Valensija.

Fener je uspeo da savlada Albu – 89:84 (24:22, 21:20, 22:18, 22:24).

Meč su prelomili sredinom poslednje deonice kada su četiri poena prednosti (74:70) pretvorili u nedostižnih „+13“ (85:72).

Tim Igora Kokoškova je tako nastavio pobednički niz, a predvodili su ih De Kolo (26, 8as, 5 izg.l), Pjer (17, 4sk) i Gudurić (12, 4as). Na drugoj strani je Erikson bio najbolji sa 19 poena.

Asvel je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi, ostvaren je peti uzastopni evroligaški trijumf. Pao je Bajern – 87:79 (21:18, 23:17, 22:17, 21:27).

Imao je francuski tim ogromnu prednost na startu poslednje četvrtine (69:54), ali im tandem Boldvin/Lučić nije dozvolio da meč lako privedu kraju. Upravo je posle poena srpskog reprezentativca nemački tim stigao do izjednačenja na dva minuta pre kraja (77:77). Noris Kol je tada preuzeo odgovornost, dok u redovima Bavaraca nije bilo igrača koji bi mogli da se uključe napadački. Do kraja su dali samo dva, a primili 10 poena.

U timu iz Liona su se istakli Lajti (19) i Fal (15, 9sk), dok su u Trinkijerijevoj ekipi najbolji bili Boldvin (19, 6as) i Lučić (18, 5sk, 2as).

Valensija je održala čas košarke Realu – 89:78 (29:21, 26:14, 16:17, 18:16).

Kako je sve izgledalo na parketu najbolje govori kretanje rezultata. Na poluvremenu su imali „+20“ (55:35), a na početku četvrte deonice i „+21“ (73:52). Da se nisu malo opustili u samoj završnici konačan rezultat bi verovatno bio još ubedljiviji.

Odličnu partiju je pružio srpski tandem. Vanja Marinković je dao 14 poena (2/2 za tri, 3/4 za dva), Nikola Kalinić je dodao 12, uz četiri asistencije i tri skoka. Kod Madriđana je najbolji bio Džejsi Kerol sa 20 poena.