Valjak uhvatio zalet na KRK! Partizan ubedljivo krenuo po Žućkovu levicu! (FOTO)

0

Crno-beli uspešni u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća

Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Košarkaši Partizana silovito su krenuli po trofej koji im izmiče već nekoliko godina.

„Žućkova levica“ je poslednje tri sezone završavala u rukama najvećeg rivala Crvene zvezde, a crno-beli su u Čairu uspešno startovali na Kupu Radivoja Koraća, ubedljivom pobedom protiv Hercegovca iz Gajdobre zakazali polufinalni duel sa Vojvodinom - 92:67.

Željko Obradović je uspešno odradio glavni zadatak na večerašnjem meču - maksimalno je rasteretio nosioce igre i uz to pružio prostor, pre svih, rekovalescentu Urošu Trifunoviću i Balši Koprivici da kroz nešto veći prostor za igru "napumpaju" samopouzdanje pred odlučujuće borbe za prvi nacionalni trofej u sezoni.

Tromo i sporo je Valjak ušao u meč. Dugo su crno-beli tražili pravi ritam što su košarkaši Hercegovca maksimalno koristili i sve do završnice prvog poluvremena bili apsolutno ravnopravan rival favorizovanim crno-belima. Trifunović je u prvoj deonici pokušavao da ubaci Partizan u željeni ritam, ali tek kada su mu se u drugom kvartalu pridružili Koprivica i Ledej stvari su za regionalnog šampiona počele da izgledaju kud i kamo bolje.

Ipak, u drugom poluvremenu stvari su ekspresno legle na svoje mesto. Pod košem rivala zagospodario je Frenk Kamiski, koji je sa devet poena u prvih pet minuta treće deonice ubacio Valjak u željeni ritam, na kojem su crno-beli vrlo brzo kreirali 20 poena viška (62:42, 28.minut) posle čega je za izabranike Željka Obradovića ostatak meča postao stvar rutine.

PARTIZAN: Vukčević 15, Ledej 12, Avramović 11, Koprivica 13 (14sk), Panter 4 (4as), Smailagić, Jaramaz 4, Naneli 2, Trifunović 10, Anđušić 5, Doužer 5, Kaminski 11.

HERCEGOVAC: Grušanović 3, Stojanović 2, Dangubić, Tejić, Zarić, Todorić 8, Brekić 10, Marić 14, Radovanović 7, Kumović, Gaćeša 9, Dimić 14.

KRAJ! Partizan je pobedio Hercegovac 92:67 i plasirao se u polufinale Kupa Radivoja Koraća!

24sedam/Katarina Mihajlović

38. MINUT - Igra se uglavnom koš za koš u završnici meča. U poslednja dva minuta utakmice ulazi se s vođstvom Partizana 85:67.

36. MINUT - Dimić ubacuje trojku na polovini četvrte deonice, na isti način odgovara i Vukčević - 78:59. Avramović je ubacio 11. trojku za Partizan večeras, ponovo je najvećih plus 20 - 81:61.

34. MINUT - Malo su crno-beli posustali, Hercegovac je prišao na 67:54, ali važnu trojku za crno-bele ubacuje Vukčević, a potom u kontri zakucava Koprivica - 72:54, 33. minut. Mini seriju Partizana poenima uz faul (promašuje dodatno bacanje) prekida Marić. Avramović ubacuje trojku uz zuvk sirene za istek napada - 75:56.

32. MINUT - Sjajnu odbranu i ukradenu loptu Pantera na startu završnog kvartala zakucavanjem kruniše Vukčević - 66:48. Pitanje je kada se ovo desilo poslednji put - Kevin Panter je promašio dva slobodna bacanja. Posle 32 minuta igre u Čairu Partizan vodi protiv Hercegovca 67:52.

30. MINUT - Sjajnim zakucavanjem Vukčević prekida mini seriju rivala 4:0 - 64:46, 29. minut. Na kraju treće četvrtine Partizan vodi protiv Hercegovca 64:48.

28. MINUT - Košarkaši Hercegovca su promašili napad na minus 10, što su trojkama kaznili Vukčević i Avramović - 57:42. U završna dva minuta treće deonice ulazi se s vođstvom Partizana 62:42 posle trojke Pantera.

26. MINUT - Na polovini treće deonice, posle nova četiri poena Kaminskog, crno-beli beže na velikih 51:38. Deluje da Partizan u ovim momentima lomi otpor upornog rivala, čiji trener zove minut odmora posle kojeg Todorić ubacuje trojku sa perko sedam metara na isteku napada - 51:41.

24. MINUT - Jaramaz pravi nesportski faul nad Gaćešom, koji ubacuje dva penala, a potom ekipa iz Gajdobre ne koristi dodatni napad - 41:34. Za manje od tri minuta igre u nastavku meča Hercegovac izlazi iz bonusa, a crno-beli preko Kaminskog (četiri uzastopna poena) dolaze do novog najvećeg vođstva - 45:34.

22. MINUT - Na isteku prvog minuta drugog poluvremena, poenima Nanelija iz prodora, Partizan dolazi do prve dvocifrne prednosti na meču - 39:29. Brekić na drugoj strani ubacuje još jednu trojku. Posle poena Jaramaza iz prodora crno-beli vode 41:32 posle 22. minuta igre u Čairu.

20. MINUT - Seriju Partizana 7:0 polovičnim učinkom sa linije penala prekida Dimić, posle čega Doužer zakucava na veoma atraktivan način - 33:24, 19. minut. Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi protiv Hercegovca 37:29 posle trojke Doužera uz zvuk sirene.

18. MINUT - Ledej ubacuje dva penala i povećava prednost Partizana na 28:23 u 17. minutu. Promašili su crno-beli napad na plus pet, ali Koprivica upisuje četvrtu blokadu na meču. Dominira centar crno-belih u drugoj deonici, a posle 2+1 Ledeja izabranici Željka Obradovića u 18. minutu dolaze do, dosad najvećih, plus osam - 31:23.

16. MINUT - U seriji je Balša Koprivica, još jednom zakucava, ovoga puta na asistenciju Anđušića. Crno-beli vezuju pet poena, trener Hercegovca traži minut odmora pošto je Partizan preokrenuo rezultat - 22:20. Naneli pravi nesportski faul, posle kojeg Hercegovac postiže postiže samo jedan poen - 22:21. Ledej zakucavanjem popravlja promašenu trojku Nanelija, na drugoj strani iz prodora poentira Dimić. Posle novog zakucavanja Koprivice Partizan vodi 26:23.

14. MINUT - Pošto je bio polovično precizan sa linije penala, Koprivica upisuje i blokadu pod košem Partizana, a potom zakucavanjem kruniše asistenciju Doužera - 20:20, 13. minut.

12. MINUT - Grušanović sa dva i Gaćeša trojkom otvaraju drugu deonicu za vođstvo Hercegovca 18:14 u 11. minutu. Obradović odmah traži minut odmora, posle kojeg Ledej ubacuje trojku - 18:17. Gaćeša poentira preko Koprivice u reketu Partizana.

10. MINUT - Seriju Hercegovca 5:0 trojkom prekida Trifunović - 12:10, 9. minut. Ledej ubacuje dva penala za plus četiri crno-belih u završnici prve deonice - 14:10. Posle promašene trojke Ledeja, šut van linije 6.75 ubacuje Marić na drugoj strani - 14:13. Na kraju prve četvrtine Partizan vodi 14:13.

8. MINUT - Uroš Trifunović ubacuje prvu trojku za crno-bele večeras - 9:5, 7. minut. Seriju crno-belih 7:0 poenima uz faul i ubačenim dodatnim bacanjem prekida Radovanović - 9:8. U završna dva minuta prve deonice ulazi se s vođstvom Partizana 9:8.

6. MINUT - Mnogo promašaja na obe strane u uvodu meča, na polovini prve deonice Partizna vodi 6:5 posle poena Trifunovića sa distance.

4. MINUT - Hercegovac pravi seriju 5:0 i posle trojke Brekića dolazi do vođstva u 3. minut -  5:2. Jaramaz poentira na drugoj strani sa poludistance.

2. MINUT - Posle minut i po igre, prve poene na meču postiže Balša Koprivica.

- Pogledajte izlazak košarkaša Partizana na zagrevanje.

- Kao i svake godine, crno-beli će i ovoga puta imati ogromnu podršku sa tribina "Čaira".

- Pred sam put u Niš trener Partizana Željko Obradović istakao je da će crno-beli na Kupu igrati sa najvećim mogućim ambicijama.

- Marketing tim Partizana uradio je još jedan sjajan posao i izazvao oduševljenje među navijačima sa specijalno dizajniranim dresovima za Kup Radivoja Koraća.