Zvezda demolirala Zadar! Crveno-beli silni pred odbranu Žućkove levice! (VIDEO)

11.02.2024

20:40

0

Izabranici Janisa Sferopulosa bes zbog poraza od Žalgirisa iskalili na Dalmatncima

Džoel Bolomboj na meču protiv Zadra - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde napravili su najbolju moguću uvertiru za odbranu Kupa "Radivoja Koraća". Posle izuzetno bolnog evroligaškog poraza od Žalgirisa u Areni, crveno-beli su na istom mestu dva dana kasnije sav bes iskalili na Zadru - 93:54.

Jedno od najprijatnijih iznenađenja ovosezonskog izdanja AdmiralBet ABA lige večeras je u najvećoj dvorani na Balkanu totalno podbacilo. Od prve sekunde meča Zadrani nisu bili ni senka tima koji je pre samo nekoliko nedelja savladao Partizan i tako Zvezdi "otvorio autoput" do prednosti domaćeg terena u plej-ofu regionalnog takmičenja.

Ipak, "zahvalnicu" od crveno-belh za taj trijumf nisu dobili. Naprotiv, iako bez Miloša Teodosića i kapitena Branka Lazića, izabranici Janisa Sferopulosa više od 30 minuta su bez greške kažnjavali brojne, što ofanzivne, što defanzivne, propuste gostiju, kojima je u jednom momentu pretio, rezultatski, još blamantniji poraz (90:48).

CRVENA ZVEZDA: Smart 15, Lazarević 10, Hanga 5, Davidovac 8, Mitrović 10, Tobi 2, Bolomboj 11, Ilić 3, Nedović 8, Gidraitis 6, Gilespi 2, Dos Santos 13.

ZADAR: Dejvis 6, Klarica 2, Vujačić, Žganec 3, Mazalin 11, Lakić 5, Mekić 1, Jambrović 5, Drežnjak 5, Grbić, Božić 16, Ramljak.

Crvena zvezda - Zadar 93:53
Studentski Centar - Borac 21.00 (TV Arena sport 2)

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ! Crvena zvezda je pobedila Zadar - 93:54.

38. MINUT - Posle koliko toliko konkretnije igre, Zadrani prave dve početničke greške u dodavanju. Kažnjava to Smart zakucavanjem, pa još jednom trojkom 88:48. U završna dva minuta meča ulazi se s vođstvom Zvezde 90:48.

36. MINUT - Sve je odavno poznato na ovom meču. Završnica se igra prilično rasterećeno na obe strane. Trojke su u na polovini završnog kvartala razmenili Drežnjak sa jedne, te Lazarević i Smart sa druge strane - 83:48.

34. MINUT - Više od pet minuta je Zvezda bez poena, ali Zadrani promašuju tri vezana napada na minus 31 da još više smanje zaostatak - 73:42, 33. minut. Smart gazi aut liniju, Mazalin sa dva ubačena penala produžava seriju gostiju na 12:0. Posle više od šest minuta bez koša Ilić zakucava i vraća crveno-bele na plus 31 - 75:44. Samo jedno od tri slobodna bacanja ubacio je Mekić - 75:45.

32. MINUT - Hanga promašuje trojku na startu poslednje četvrtine. Na drugoj strani gosti upisuju novu izgubljenu loptu. Posle promašene trojke Smarta, Žganec poentira sa poludistance - 73:42.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Malo su crveno-beli povukli ručnu u završnici pretposlednjeg kvartala, što Zadrani koriste i sa dva napada koja završavaju sa 2+1 prilaze na 73:40, 19. minut. Sferopulos je zatražio prvi tajm aut večeras. Tobi promašuje trojku, kao i Božić na drugoj strani. Gosti završavaju treći period serijom 8:0 - 73:40.

28. MINUT - Zadrani su u seriji 6:0, posle poena uz faul i ubačenog penala Dejvisa prilaze na 69:32. Mali nalet gostiju prekidaju Nedović trojkom i Tobi poenima sa poludistance - 73:32. U završna dva minuta trećeg perioda crveno-beli ulaze s vođstvom 73:34.

26. MINUT - Seriju Zvezde 8:0 poenima iz floutera prekida Mazalin. Na drugoj strani Bolomboj vezuje četiri poena i efektnim zakucavanjem donosi crveno-belima plus 42 - 68:26, 25. minut. Gosti Gosti na isteku 26. minuta smanjuju prednost domaćina - 68:29.

24. MINUT - Još jedna ukradena lopta crveno-belih i laki poeni u kontri Jaga za novi najveći plus u dosadašnjem toku meča - 61:24. Ide nova trojka Davidovca u trećoj deonici, crveno-beli su na plus 40 u 24. minutu - 64:24.

22. MINUT - Poenima uz faul Bolomboja (ubacio dodatno bacanje) i trojkom Davidovca Zvezda na startu druge deonice vodi 59:24. Jedini koša za goste na startu treće deonice postigao je Lakić.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Zvezda u 19. minutu dolazi do plus 30, posle polovičnog učinka Ilića sa linije penala - 50:20. Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi Zadra - 53:22!

18. MINUT - Nastavlja se prazan hod u ofanzivi gostiju, crveno-beli novim poenima iz slobodnih bacanja (Lazarević, 2/2) dolaze nadomak 30 poena prednosti - 44:16. Božić ubacuje dva penala i prekida seriju Zvezde 10:0. Na trojku Lazarević, poenima uzvraća Mazalin - 47:20. U završna dva minuta prvog poluvremena crveno-beli ulaze sa plus 29 posle poena Lazarevića iz ofanzivnog skoka - 49:20.

16. MINUT - Poenima na obruču Gilespija crveno-beli na polovini druge deonice vode 40:16. Skoro četiri minuta su gosti bez poena, a crveno-beli poenima Mitrovića sa linije penala (2/2) podižu prednost na 42:16.

14. MINUT - Jambrović ubacuje trojku, pa potom promašuje zicer. Kažnjava to na drugoj strani poenima iz ofanzivnog skoka Luka Mitrović - 36:16, 13. minut. Posle 14 minuta košarke u Areni Zvezda vodi 38:16, nakon novih lakih poena Mitrovića.

12. MINUT - Dve uzastopne trojke promašuju gosti na startu druge deonice, na drugoj strani šut van linije 6.75 ubacuje Smart za novo najveće vođstvo crveno-belih - 34:12. Gilespi pravi nesportsku ličnu grešku nad Žganecom, koji je polovično precizan sa linije penala. U ekstranapadu Lakić promašuje trojku - 34:13.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Seriju Zvezde 11:0 lakim poenima prekida Božić - 28:12. Luka Mitrović je promašio dva slobodna bacanja, crveno-beli nisu iskoristili ni ekstraposed. Hanga ubacuje trojku od table na isteku prve četvrtine, na kraju koje Zvezda vodi 31:12.

8. MINUT - Crveno-beli poenima Hange i Bolomboja sa linije penala povećavaju prednost i u završna dva minuta uvodne deonice ulaze sa plus 17 - 27:10. Problem za Zadar jeste i već treća lična greška za Lovra Mazalina.

6. MINUT - Posle koša Davidovca i nove trojke Jaga, Zvezda na polovini prve deonice dolazi do dvocifrenog plusa - 17:5. Na mini seriju Zvezde 5:0, na isti način odgovaraju gosti i posle trojke Lakića prilaze na 17:10. Nedović odmah uzvraća preciznim šutem van linije 6.75, odakle je u narednom napadu precizan i Giedraitis - 23:10.

4. MINUT - Furiozno su Zvezdini košarkaši otvorili meč. Trojkom Jaga i poenima Nedovića na obruču stižu nadomak dvocifrenog plusa posle samo tri minuta igre - 12:3. Seriju Zvezde 8:0 svojim četvrtim poenom prekida Božić - 12:5.

2. MINUT - Odlično su crveno-beli otvorili meč. Poenima Nedovića, Bolomboja i posle trojke Giedraitisa dolazi do četiri poena viška na otvaranju meča - 7:3.

Trener crveno belih Janis Sferopulos u ovom meču neće moći da računa na povređenog Nikolu Topića, čiji oporavak teče po planu, dok su pod znakom pitanja kapiten Branko Lazić, kao i Miloš Teodosić:

- Igramo izuzetno važnu utakmicu za plasman u ABA ligi i to na našem terenu. Zadar je izuzetno opasan tim, u seriji dobrih rezultata i zaista moramo da budemo spremni da odigramo dobru utakmicu - poručio je Sferopulos.

Izvor: M. N.