Studenti preslišali Krku, pobedi zemljaka u Novom Mestu raduju se i Barani!

06.02.2024

21:44

0

Podgoričani nastavili borbu za mesto u plej-ofu regionalnog takmičenja, Slovenci se izjednačili po broju pobeda i poraza za poslednjeplasiranim Mornarom

Detalj sa meča Krke i Studentskog centra - Copyright AdmiralBet ABA liga/Krka/Drago Perko/košarki.si

Pobedio je Studentski centar večeras u Novom Mestu Krku i nastavio borbu za mesto u plej-ofu AdmiralBet ABA lige, ali trijumfu Podgoričana odbradovali su se i njihovi zemljaci u Baru – 97:72.

Slavlje Studenata nijednog momenta u dvorani „Leon Štukelj“ nije dovodilo u pitanje. Već na poluvremenu gosti su imali velikih 14 poena prednosti, da bi u trećoj deonici dotukli grogiranog rivala i sebi obezbedili bezbrižnih završnih 10 minuta meča (77:57).

Hadžibegović je sa 20 poena bio najefikasniji akter utakmice, Drežnjak je dodao 18, dok je Bogavac meč završio sa 15 poena. Dvocifreni god gostiju bili su još Baćović (12) i Doukins (11), a u ekipi Krke efikasniji od ostalih bili su Cerkvenik sa 18, Škedelj sa 12 i Macura sa 10 poena.