20:34

0

Barani posle dve uzastopne pobede napravili ogroman korak unazad u borbi za opstanak u jadranskoj eliti

Uroš Luković na meču protiv Krke u Novom Mestu - Copyright AdmiralBet ABA liga/Krka/Drago Perko/košarki.si

Vezao je Mornar dve pobede u, činilo se za njih, idealnom trenutku. Silno osokoljeni Barani doputovali su u Novo Mesto na duel sa direktnim rivalom u borbi za opstanak Krkom, koja im je širom otvorila vrata drugoligaškog regionalnog društva – 79:72.

Prilično izjednačen meč u kojem nijedan tim nije imao više od osam poena prednosti (Krka vodila 14:6) rešen je u završnih pet minuta meča.

Bursać je trojkom u 35. minutu doneo izjednačenje (67:67), ali su domaći potom napravili mini seriju 5:0 i trojkom Radovanovića 42 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene napravili nedostižnih plus šest (77:71).

Macura je sa 18 poena predvodio domaćina do, možda i najvažnije pobede u sezoni, Planinić, Stregar i Špan dodali su po 13, dok je 10 poena ubacio Hamilton. Kod gostiju najefikasniji je bio Uroš Luković sa 15 poena, Vranješ je dodao 12, dok je Vejters meč završio sa 10 poena.