Partizanu pripao derbi! Crno-beli ne iskaču iz pobedničkog koloseka, Budućnost pala u Beogradu! (FOTO/VIDEO)

16.12.2023

22:51

0

Crno-beli na "krilima" evroligaške pobede nad Žalgirisom, sada slede gostovanja u Španiji

Posle velike pobede nad Žalgirisom u meču Evrolige, košarkaši Partizana su nastavili sa trijumfima. U derbiju 12. kola AdmiralBet ABA lige ekipa Željka Obradovića je pobedila sa 96:83 Budućnost. Crno-beli su tako vezali osmu pobedu u svim takmičenjima, pa je to odlična uvertira pred duplo kolo Evrolige i gostovanja Valensiji i Realu.

Sada beogradski tim ima učinak 9-3, a podgorički 8-4.

Gosti iz Crne Gore imali su prednost do sredine druge četvrtine, ali su onda usledili poeni Džejmsa Nanelija. Pogodio je za tri poena i preokrenuo na 33:31. Od tada, domaćin pred nešto više od 13.000 navijača nije ispuštao prednost. Ona je varirala, bila i dvocifrena i jednocifrena, ali do novog preokreta nije došlo.

Na poluvremenu je bilo 50:41.

Šansu da zaigra nije dobio samo Savo Drezgić, dok je jedini bez poena bio Alen Smailagić. Po poenima su se istakli pre svega Bruno Kaboklo, koji se pokazao kao odlično pojačanje. Brazilac je na terenu proveo nepunih 29 minuta i za to vreme ubacio 21 poen uz tri skoka. Imao je i odličan procenat šuta, pošto za tri (3/3) i sa linije bacanja nije promašivao.

Iza njega po učinku su bili Pi Džej Doužer sa 17 poena, a sa dvocifrenim učinkom su bili i Zek Ledej sa 12 i Džejms Naneli i Tristan Vukčević sa po 10. Kevin Panter je ostao na sedam poena.

Kod Budućnosti se istakao Jogi Ferel sa 17 poena, Brendon Pol je dao 16, a Marvin Džons i Joan Makundu po 12.

Inače, meč je obeležilo i podsećanje na Harisa Brkića, od čije smrti su prošle 23 godine.

Blog uživo

Četvrta četvrtina 96:83

Kraj!

40. MINUT - Anđušić gubi loptu, a Ferel kažnjava trojkom - 93:83. Jatramaz za tri uz zvuk sirene! 96:83.

39. MINUT - Ferel staje na liniju slobodnih bacanja. Uspešan je oba puta - 91:78.

Pol faulira Ponjitku. Poljak na liniji bacanja i precizan u oba slučaja - 93:78. Pol pokušava za tri poena, ali kratko.

Na drugoj strani, Anđušić pravi faul u napadu. Ferel pogađa i smanjuje na 93:80.

38. MINUT - Ponovo se gleda snimak. Ipak ostaje u posedu igrača Budućnosti. Greška u koracima za Makundua.

37. MINUT - Tehnička za Jaramaza zbog flopinga. Na liniji bacanja Mekinli-Rajt. Ne pogađa, ali lopta sa strane. Na kraju se brani Partizan. Ledej na Popovića i nova slobodna bacanja.

Ledej posle gledanja snimka povećava na 91:76.

36. MINUT - Pol pogađa za tri - 85:76. Nastavlja sa trojkama. Ponjitka utrćava na vreme i poentira - 87:76.

Na snazi je TV tajm-aut.

35. MINUT - Džons se oslobađa Koprivice i lako poentira ispod koša - 85:73.

34. MINUT - Ledej nije pogodio za tri poena, ali na drugoj strani upisuje defanzivni skok. Anđušić ide na prodor, pokušava polaganje, ali na kraju završava na parketu.

Staje na liniju slobodnih bacanja. Uspešan je oba puta.

33. MINUT - Anđušić iza leđa do Ledeja, koji pravi korak unazad, šutira, ali kratko i nema dvojke. Pokušava Ponjitka za tri poena, ali neuspešan. Ostaje 83:71.

32. MINUT - Mihailović pogađa za tri poena. Onda u narednom napadu, odličan prodor i polaganje. Mihailović ponovo, ovog puta za 81:69.

31. MINUT - Koprivica prvi put večeras na terenu. Vukčević pogađa za tri - 81:64.

Treća četvrtina 78:64

30. MINUT - Ledej ide na prodor, Jagodić Kuridža gubi ravnotežu i pada. Poeni i dodatno slobodno bacanje. Neće lopta u koš.

Ferel ne pogađa za tri, ali u sledećem pokušaju da. Jaramaz za Anđušića i 76:64.

Kaboklo ide ka košu, ali ga faulira Vilijams. Brazilac staje na liniju slobodnih bacanja.

29. MINUT - Kaboklo poeni i dodatno bacanje. Džons pravi treći faul. Brazilac sada ima 19 poena.

Jagodić Kuridža napada Anđušića i iznuđuje faul. Uspešan je - 72:61.

28. MINUT - Poeni Jaramaza, za prednost od 69:57. Džons smanjuje.

27. MINUT - Popović iz teške pozicije ne pogađa za tri, onda Ledej greši u napadu. Onda Popović uspeva da pogodi - 67:57.

26. MINUT - Novi podatak - 13.314 navijača u dvorani.

Makundu koš i faul Vukčevića-

25. MINUT - Kontra Budućnosti i zakucavanje pošto je sam kao duh - 60:52.

24. MINUT - Vukčević iz ćoška, pogađa za tri poena - 60:50.

23. MINUT - Doužer sada ne pogađa. Na drugoj strani, Doužer faulira Makundua koji pravi faul.

Makundu uspešan sa linije slobodnih bacanja.

22. MINUT - Isteklo vreme za napad Budućnosti. Doužer lagano polaganj posle solo akcije - 55:43. Džons nekako hvata loptu i zakucavanje.

Na drugoj strani Doužer za dva, a onda Mekinli Rajt za tri 57:48.

21. MINUT - Slavković krade loptu i laki poeni - 50:43. Doužer uzvraća za tri - 53:43.

Sada koškanje Ledeja i Džonsa.

Na poluvremenu je odata počast i Harisu Brkiću.

Druga četvrtina 50:41

Kaboklo sa 11 i Naneli sa 10 poena najefikasniji kod crno-belih, dok je Pol ubacio 13 u dresu Budućnosti.

20. MINUT - Ledej protiv Slavkovića i jednom rukom pogađa - 48:41.Ledej traži i zamenu. Na drugoj strani Slavković gazi linju.

Doužer kakav pogodak, iza table - 50:41.

19. MINUT - Kaboklo upisuje blokadu.

Naneli umalo gubi loptu, pokušava Doužer ali ne pogađa na samom isteku napada. Džons smanjuje na 46:41 ispod koša.

18. MINUT - Panter iz driblinga pogađa - 44:39. Ferel vraća Mihailoviću koji ne pogađa. I onda zakucavanja Nanelija - 46:39.

Partizan ima posebnog gosta, koji ima specijalno mesto.

17. MINUT - Kaboklo promašuje zakucavanje.

Obradović traži tajm-aut i mnogo je ljut na svoje igrače.

16. MINUT - Vukčević iz popravnog, i Partizan na plus 9 - 40:31.

15. MINUT - Vukčević sam ispod koša i 35:31. Naneli gubi loptu, ali Budućnost ne koristi situaciju. Panter korak unazad i pogađa za 38:31.

14. MINUT - Preokreće Partizan. Naneli pogađa za tri. Sada je 33:31 za crno-bele.

13. MINUT - Panter umesto Anđušića. Kaboklo pogađa svoju drugu trojku. Trener gostiju Žakelj traži tajm-aut jer Partizan topi prednost na 31:28.

Jagodić Kuridža pravi faul u napadu nad Nanelijem. Ponjitka ide do kraja, ali ne uspeva da položi loptu. U novom napadu, Naneli i smanjuje Partizan na 31:30.

12. MINUT - Ferel protiv Doužera i uspešan, za 31:25. Greške na obe strane, ali Naneli ne pogađa za tri poena.

11. MINUT - Ponjitka kreće ka košu i u poslednjoj sekundi napada uspeva da iznudi faul. Promašuje prvo. Drugo ne - 28:22. Kaboklo umesto Smailagića.

Vilijams protiv Kabokla i dobija slobodna bacanja. Čudan način izvođenja bacanja, ali pogađa jedno - 29:22.

Naneli finta i šut za tri i pogađa iz ugla. Smanjuje na 31:25.

Prva četvrtina 21:28

10. MINUT - Jagodić Kuridža faulira Ledeja ispod koša.

Popović ne pogađa bacanje, a loptu hvata Doužer. Anđušić pogađa za tri i topi se prednost. Sada je 26:21, ali uzvraća Ferel za 28:21.

Nema vremena za poslednji napad crno-belih.

9. MINUT - Anđušić ne pogađa za tri, ali Doužer ima skok i nova dva poena. Pol pogađa ponovo za tri.

Doužer sa poludistance sada je 25:16.

8. MINUT - Izgubljena lopta i za Partizan. Loš pas i Smailagiću lopta beži u aut. Ferel ulazi na parket. Ledej šutira, lopta se "nećka", Jagodić Kuridža je izbacuje. Pol ponovo za tri poena (3/3).

Sada Budućnost vodi sa 22:12.

7. MINUT - Pol pogađa za tri poena i to je sada 19:12 za Budućnost.

5. MINUT - Panter sam za tri, ali ne pogađa. Smailagić pravi faul. Prema zvaničnim podacima utakmicu uživo prati 12.436 navijača.

Kaboklo je na liniji slobodnih bacanja. Smanjio je na 11:8. Smailagić osvaja loptu, kontra i onda Doužer dobro prati i smanjuje na 11:10.

4. MINUT - Kaboklo ide do kraja, lopta izlazi iz koša i onda Ledej pravi faul. Džons ne pogađa za tri, ali u novom napadu uspeva da zakuca. Sada je 10:5 za goste.

Jaramaz gubi loptu, kontra Budućnosti, Panter pravi faul. Mekinli Rajt prvo ne pogađa. Ali drugo da - 11:5.

3. MINUT - Ne uspeva Panter iz teške pozicije, ostaje 8:2 za goste iz Crne Gore. Kaboklo pogađa za tri i sada je 8:5 za goste.

2. MINUT - Mihailović pogađa za tri poena - 0:3. Nova trojka gostiju i sada je 0:6.

Ledej na liniji slobodnih bacanja. Uspešan je u oba slučaja, smanjuje na 2:6.

Počinje!

Pre ovog meča, danas su odigrana tri. Rezultati su Cedevita Olimpija - Krka 91:79, Igokea - Cibona 87:91 i Borac - Mornar 79:71.

Sudije su Petek, Majkić i Radojković.

20.54 - Trener Partizana Željko Obradović može da računa na iste igrače koji su bili u Kaunasu. To znači da u ekipi neće biti Kaminski, Avramović i Trifunović.

20.45 - Crno-beli će imati podršku i dece iz Zvečana.

Utakmica počinje u 21 čas, a jedan segment biće posvećen i Harisu Brkiću koji je igrao za oba tima.