20:36

0

Crveno-beli u Areni napravili dobru uvertiru pred mini evroligašku tureju u Španiji

Majk Tobi na meču sa Cibonom - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde u minulom kolu Evrolige dobili su neophodnu dozu samopouzdanja za nastavak sezone. Posle bolnog poraza od milanske Olimpije, crveno-beli su u najvećoj dvorani na Balkanu savladali Anadolu Efes, a na krilima te pobede srušili su i Cibonu, napravivši tako najbolju uvertiru za mini evroligašku turneju po Španiji naredne nedelje (Valensija, Baskonija) - 84:56.

Razlika u kvalitetima dva tima dala je dovoljno prostora Janisu Sferopulosu da rasporedi minutažu onako kako je zamislio u pripremi utakmice. Od starta je bilo jasno da crveno-beli večeras neće imati ni najmanji problem da stignu do trijumfa, bez obzira na to što je junak minulog evroligaškog trijumfa protiv Anadolu Efesa Nemanja Nedović ostao van protokola za ovu utakmicu.

Koliko toliko Zagrepčani su uspevali da pariraju srpskom prvaku u uvodnoj deonici. Ipak, vrlo brzo u drugoj četvrtini crveno-beli su stigli do dvocifrenog plusa, koji nisu ispustili do poslednjeg zvuka sirene. Od tog momenta jedino pitanje koje se postavljalo u najvećoj dvorani na Balkanu bilo je s kolikom razlikom u Zvezdinu korist će utakmica biti završena.

Majk Tobi bio je najzaslužniji za to što je domaćin  posle nešto više od 12 minuta imao dvocifrenu prednost. Sa devet uzastopnih poena slovenački reprezentativac je nagovestio da će ovo biti njegova utakmica.

Nekadašnji košarkaš Barselone rešetao je koš Zagrepčana iz svih pozicija. Nešto slično kao pre nekoliko nedelja u regionalnom derbiju protiv Budućnost, iskusni centar je pokazao zbog čega je letos predstavljen kao jedno od najzvučnijih pojačanja u Zvezdinoj istoriji, a sada je pred Janisom Sferopulosom zadatak da od Tobija ista izdanja dobije i u Evroligi.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 9, Teodosić 3p, 6as, Davidovac 3sk, Mitrović 11, Lazić 3, Simonović 8, Nejpir 6as, Tobi 23 (trojke 3/3), Bolomboj 2, Ilić 5, Giedraitis 9, Dos Santos 11.

CIBONA: Vuković 2, Radovčić 4, Perasović 10, Mustapić 10, Proleta 13, Majcunić 2, Aranitović, Stajn 8, Buljan 5, Bošnjak 2.

Studentski centar - Mega (18.00)

KRAJ! Crvena zvezda je pobedila Cibonu 84:56!

38. MINUT - Tobi nastavlja da rešeta koš Zagrepčana. Posle nove njegove trojke crveno-beli dolaze do novog najvećeg plusa - 78:49. Posle dva ubačena penala Jaga crveno-beli u završnici meča idu na preko 30 razlike - 80:49. Seriju Zvezde 8:0 poenima na obruču prekida Proleta. U završna dva minuta meča ulazi se s vođstvom srpskog prvaka - 82:51.

36. MINUT - Dobra sekvenca Stefana Lazarevića. Posle polovičnog učinka sa linije penala Zvezdin krilni košarkaš krade loptu gostima i sa parketa asistira za lake poene Tobija - 75:49. Posle 36 minuta košarke u Areni Zvezda vodi 75:49, pošto su gosti promašili dva uzastopna šuta za tri poena.

34. MINUT - Zvezda je u seriji 6:0 i posle četiri vezana poena Tobija dolazi do 25 poena viška - 70:45. Jago čuva crveno-belima najveći plus posle poena Buljana - 72:45.

32. MINUT - Promašenim trojkama Perasovića j Jaga otvoren je četvrti kvartal - 61:43. Posle dva promašena penala na kraju treće deonice, Ilić ubacuje van linije 6.75 prve svoje poene na meču - 64:43. Proleta vraća Cibose ispod 20 poena zaostatka - 64:45.

30. MINUT - Teodosić prekida mini poenterski post Zvezde trojkom,  potom do lakih poena dolazi i Jago - 61:39. Na kraju treće četvrtine Zvezda vodi 61:43.

28. MINUT - Skoro dva minuta se igralo bez poena na obe strane. Sa 2+1 Mustapića ulazi se u završna dva minuta pretposlednje deonice - 56:39.

26. MINUT - Trojkama Giedraitisa i Lazića Zvezda na polovini treće deonice prvi put na meču ima preko 20 poena prednosti - 56:34. Lazić je promašio trojku na plus 22, pa na drugoj strani Perasović smanjuje prednost crveno-belih - 56:36.

24. MINUT - Novim poenima Simonovića Zvezda se vraća na dosad najvećih plus 19. Na drugoj strani Perasović dolazi do 2+1 iz trećeg uzastopnog napda Cibosa. Dva uzastopna ofanzivna skoka gostiju žestoko su naljutila Sferopulosa - 50:34.

22. MINUT - Drugo poluvreme otvoreno je poenima Mustapića iz ofanzivnog skoka - 46:31. Bez koša su crveno-beli dva minuta u nastavku meča, ali su Cibosi postigli samo jedan koš. Na isteku 22. minuta Zvezda vodi 48:31 posle poena Simonovića.

20. MINUT - Stajin ubacuje još jednu trojku za goste u završnici prvog poluvremena - 44:27. Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi 46:29.

18. MINUT - Tobi ubacuje dugu dvojku, potom i trojku. Zvezda je na isteku 17. minuta na maksimalnih 39:21. Buljan uzvraća trojku. U završna dva minuta prvog poluvremena crveno-beli ulaze sa plus 18 posle trojke Jaga - 42:24.

16. MINUT - Između četiri vezana poena Mitrovića trojku za goste ubacuje Mustapić - 34:21 na isteku 16. minuta igre.

14. MINUT - U seriji promašaja za tri poena su Cibosi, bez koša su više od tri minuta u drugoj deonici. Tobi to kažnjava trojkom za prvo dvocifreno vođstvo Zvezde na meču - 28:16. Poenterski post gostiju sa poludistance prekida Majcunić - 28:18. Tobi je postigao svih devet poena crveno-belih u dosadašnjem toku druge deonice, gosti traže novi minut odmora - 30:18, 14. minut.

12. MINUT - Druga deonica otvorena je izgubljenom loptom crveno-belih (šest u dosadašnjem toku meča). Na drugoj strani revanširaju im se gosti na isti način. Prve poene u nastavku meča sa poludistance ubacuje Tobi - 23:16. Novi poeni Tobija za novo najveće vođstvo Zvezde - 25:16.

10. MINUT - Bošnjak pokazuje zavidnu leđnu tehniku i dolazi do lakih poena u završnici prve četvrtine - 19:16. Mini seriju Zagrepčana sa dva ubačena bacanja prekida Lazarević. Na kraju prve četvrtine Zvezda vodi protiv Cibone - 21:16.

8. MINUT - Luka Mitrović vezuje sedam poena za najveće vođstvo crveno-belih u dosadašnjem toku meča. Strateg Cibone mora da traži prvi minut odmora u 8. minutu - 17:11. Lazarević postiže koš, ali gazi liniju za tri poena. Stajin trojkom prekida seriju Zvezde 9:0 - 19:14.

6. MINUT - Proleta je bio polovično precizan sa linije penala, a na drugoj strani Mitrović zakucavanjem u kontri vraća prednost na Zvezdinu stranu na polovini uvodne deonice - 12:11.

4. MINUT - Poenima Prolete iz reketa Cibona prvi put na meču vodi 10:8. Samo za trenutak, pošto je na drugoj strani Bolomboj zakucao za izjednačenje.

2. MINUT - Sjajno su šuterski raspoloženi Giedraitis i Proleta na startu meča. Ubacili su po dve vezane trojke 8:8.

- Najveće i najzvučnije pojačanje u istoriji Crvene zvezde Fakundo Kampaco priznao je da još prati rezultate kluba čiji je dres nosio prošle sezone.

- Posle trijumfa protiv Anadolu Efesa trener crveno-belih Janis Sferopulos sipao je pohvale na račun svojih košarkaša.