Partizanu trebalo pet minuta da se probudi, a onda je prosto pregazio FMP!

0

Autor: P.K.

Sjajan uvod u duplo kolo Evrolige

Mateuš Ponjitka - Copyright MN Press

FMP je poveo 4:0, a sve posle toga bio je Partizan. Željko Obradović je odmarao Pi Džej Doužera i Danila Anđušića za duplo kolo Evrolige, dok Frenk Kaminski nije igrao zbog povrede

Na kraju, FMP - Partizan 61:105 (10:23, 9:30, 14:26, 28:26).

O meču se stvarno nema šta reći, jer praktično prelomljen u prvoj četvrtini. Tada je posle 4:0 domaćina Partizan do kraja deonice postigao 23 poena, a primio još šest. U drugom poluvremenu se FMP malo trgnuo, valjda u želji da pokaže prkos, ali razlika u kvalitetu je bila prevelika.

FMP-u je ovo bio četvrti uzastopni poraz i muči se ove sezone da pruži partije iz prošlih sezona.

Partizan je igrao sa 11 igrača, među kojima je i 17-godišnji Savo Drezgić, a Obradović je ravnomerno raspodelio minutažu. Zek Ledej je u igri proveo manje od dva minuta, nakon skoro 40 protiv Panatinaikosa u Evroligi.

On je ujedno i jedini koji se nije upisao u strelce. Ali, zato su ostali postizali i dominirali. Balša Koprivica je meč završio sa 16 poena i 10 skokova, dok je Bruno Kaboklo takođe imao "dabl-dabl" sa 11 poena i 10 skokova.

Tristan Vukčević je za 21 minut na parketu bio sjajan sa 16 poena i sedam skokova. Kapiten Kevin Panter igrao je 16 minuta i meč završio sa 16 poena. Po 11 poena su dali još i Džejms Naneli, koji je imao i sedam asistencija, i Aleksa Avramović, koji je na terenu proveo nešto više od 20 minuta. Mateuš Ponjitka je najduže igrao, jer se uigrava posle povrede. Meč je završio sa devet poena.

Najefikasniji u FMP-u bio je Balša Živanović sa 12 poena, dok su 10 dali Igo Beson i Nejt Votson.

Kraj meča: FMP - Partizan 61:105

40. minut: Poslednji minut je u toku. 58:103

38. minut: 54:100 - da li će razlika doći do 50?

34. minut: Drezgić pogađa, ima šest poena ukupno. Razigrava Željko Obradović ekipu.

33. minut: Aleksa Stepanović je vezao četiri poena, Partizan nekoliko puta pogrešio, Željko Obradović se nervira. 41:82.

Kraj treće čevrtine: FMP-Partizan 33:79

28. minut: Savo Drezgić ulazi u igru, Beson pogađa trojku. 31:75.

25. minut: Panter pogađa trojku, razlika odlazi na +40 i to je sad jedino pitanje - kojom razlikom će se završiti meč. 25:66

25. minut: Smailagić promašuje prvo slobodno bacanje, tako da razlika neće otići na 40. Drugo pogađa. 24:63

23. minut: Nema nameru Partizan da staje, iako ga čeka duplo kolo Evrolige. Panter pogađa trojku posle bacanja zbog nesportske. 21:60

22. minut:  Sjajna asistencija Kabokla i Smailagić zakucava! 21:55

21. minut: Počelo je drugo poluvreme. FMP igra značajno agresivniju odbranu.

Kraj prvog poluvremena: FMP-Partizan 19:53

20. minut: Nova izgubljena lošta i propali napad FMP-a. Simović konačno daje poene i to trojku, prva iz 10 pokušaja. 19:51

19. minut: Slomljeno deluju domaći igrači, a kako i ne bi. 16:51!

18. minut: Naneli zakucava, ovo je katastrofa za FMP. 16:49

15. minut: Stvarno je očigledna razlika u kvalitetu između prvaka ABA i evroligaša i FMP-a. Naravno, crno-beli posle tri poraza nemaju pravo na opuštanje, ali ovde sve "miriše" na katastrofu za domaće. 10:36.

13. minut: Samo raste prednost Partizana, Koprivica zakucava i to je 10:34. Serija 11:0 Partizana u ovoj četvrtini.

Kraj prve četvrtine: FMP-Partizan 10:23

10. minut: Naneli pogađa jako tešku trojku, prvu na ovom meču! Kraj prve četvrtine 10:23. FMP za tri šutira 0/4, a Partizan 1/7.

10. minut: Kaboklo ponovo zakucava, i FMP konačno pogađa. 8:20

9. minut: Kaboklo zakucava, a na drugoj strani Igo Beson staje na liniju za slobodna bacanja i postiže prve poene za FMP posle sedam i po minuta... 6:18.

8. minut: Ponjitka daje jedno od dva bacanja, pa Panter pogađa, pa Vukčević daje jedan penal, pa onda Kaboklo i to je serija od 16:0 Partizana. Nenad Stefanović traži tajm-aut. 2.09 do kraja, a FMP je poslednji poen dao na 8.50. Skoro sedam punih minuta bez ijednog poena. 4:16

5. minut: FMP i dalje promašuje. Kaboklo daje oba penala, a onda domaći gube loptu. To je tri minuta i 40 sekundi bez poena. Televizijski tajm-aut. 4:9

5. minut: Jako tvrd meč za gledanje, fali mu tečnosti i protoka na obe strane. Organizacija nije dobra, nadamo se da će se stvari promeniti. Vukčević je sada pogodio iz teške pozicije, uz dodatno bacanje. Pogađa i to - vodi Partizan. 4:7

4. minut: FMP promašuje, Panter nekako pronalazi svoj šut. Nerešeno je 4:4.

3. minut: Dugo se ne menja rezultat, ima problem Partizan u organizaciji napada, pa mu je istekao napad...

2. minut: Stepanović, pa Pavićević donose FMP-u 4:0, Panter daje prve poene za Partizan. 4:2

1. minut: Počeo je meč!