Zvezdin trijumfalni povratak u Pionir! Crveno-beli sa pola gasa preslišali Mornar!

21:41

1

Poslednji meč 8. kola AdmiralBet ABA lige igrao se u beogradskom hramu košarke

Jago dos Santos na meču sa Mornarom - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde privremeno su se vratili u dvoranu „Aleksandar Nikolić“. Beogradski hram košarke godinama unazad bio je dom crveno-belima, koji su večeras, zbog zauzetosti Arene, u njemu dočekali i rutinski savladali Mornar 95:75.

Posle dugo godina Barani nisu tim sposoban da pomrsi račune favoritima u AdmiralBet ABA ligi. I posle osme ovosezonske utakmice u regionalnom takmičenju, tim Mihaila Pavićevića je ostao zakucan na dno Jadrana, sa samo jednom izvojevanom pobedom.

Ništa u dvorani "Aleksandar Nikolić" nije davalo utisak takmičarske utakmice. Tek na momente je ritam sa obe strane terena pratio zvanje abaligaškog duela u kojem su crveno-beli od prvog do poslednjeg zvuka sirene bili apsolutno gospodari dešavanja na parketu.

Janis Sferopulos je večeras konačno dobio priliku da odmori nosioce tima, a još jedan regionalni duel srpskog šampiona iskoristio je Majk Tobi kako bi dodatno "napumpao" samopouzdanje pred nastavak sezone i, pre svega, naredni evroligaški okršaj sa milanskom Olimpijom.

Giedraitis je na otvaranju meča ubacio tri trojke sa identičnog mesta, iz levog ćoška, kojima je značajno rasteretio uvod meča crveno-belima, koji su na minijaturama Simonovića i Ilića u drugoj deonici stigli do dvocifrenog plusa, koji gosti do poslednjeg zvuka sirene nisu uspeli konkretnije da ugroze.

Mini uspavanku u "Pioniru" u trećoj deonici je prekinuo Tobi. Slovenački reprezentativac je u drugoj polovini pretposlednjeg kvartala ubacio osam poena (dve) trojke, da bi na samom startu četvrte četvrtine "spakovao" još jedan šut van linije 6.75, kojim je prednost Zvezde podigao na preko 20 poena (81:60) i definitivno zapečatio, već unapred, poznatu sudbinu Mornara.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 11, Teodosić, Davidovac 7, Mitrović 6, Simonović 11, Tobi 16, Bolomboj 4, Ilić 9, Nedović 11, Gedraitis 11, Кuzmić 5, Dos Santos 2.

MORNAR: Starovlah 4, Luis 3, Кovačević 3, Miković 2, Valer 14, Кomnenović 2, Gavrilović 13, Jovanović 2, Vranješ 10, Mari 6, Radetić 4, Bojkins 9.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ! Crvena zvezda je savladala Mornar 95:75.

38. MINUT - U završna dva minuta meča ulazi se s vođstvom Zvezde 89:69.

36. MINUT - Luis ubacuje trojku, a posle još jedne izgubljene lopte crveno-belih Starovlah promašuje šut van linije 6.75. Na polovini četvrte deonice Zvezda vodi 87:69. Na isteku 36. minuta Zvezda vodi 88:69 posle polovičnog učinka sa linije penala Kuzmića.

34. MINUT - Posle lakih poena Tobija i prokockanih napada na obe strane Jovanović ubacuje flouter, a Sferopulos traži tajm aut, kao odgovor na zonsku odbranu Barana, kojom su u prethodnom napadu zbunili njegove igrače - 85:66. Teodosić promašuje trojku, kao i Lazarević ubrzo, ali crveno-beli su se izborili za još jedan ekstra napad iz kojeg do lakih poena dolazi Lazarević - 87:66.

32. MINUT - Nova trojka, treća u drugom poluvremenu za Tobija i novi najveći plus crveno-beli na otvaranju četvrtog kvartala - 81:60. Posle 32 minuta košarke u Pioniru Zvezda vodi 83:65.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Nisu Barani iskoristili mini prazan hod crveno-belih u napadu da smanje minus pred odlazak na poslednji dvominutni odmor. Na kraju treće deonice Zvezda vodi protiv Mornara 78:60.

28. MINUT - U završna dva minuta treće deonice ulazi se s vođstvom Zvezde 76:58 posle nove trojke Tobija.

26. MINUT - Trojkom Tobija crveno-beli se vraćaju na plus 15 - 67:52. Seriju Zvezde 6:0 lakim poenima prekida Gavrilović - 67:54. Igra se koš za koš u poslednjih nekoliko napada, Lazarević je vezao četiri poena za crveno-bele - 71:56.

24. MINUT - Posle dva ubačena bacanja Vranješa, Bolomboj asistira za lake poene Mitrovića kojima Zvezda čuva dvocifreni plus - 58:48, 23. minut. Posle poena Bojkinsa iz prodora, Nedović ubacuje trojku za plus 11 crveno-belih u 23. minutu - 61:50. Poenima Nedovića uz faul i ubačenim dodatnim bacanjem Zvezda na isteku 24. minuta vodi 64:50.

22. MINUT - Seriju gostiju 5:0 na startu treće deonice zakucavanjem prekida Bolomboj - 54:44. Na isteku 22. minuta crveno-beli vode 56:46 posle lakih poena Giedraitisa.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Marej prekida seriju crveno-belih, koje na plus 15 čuva Ilić - 52:37. Na kraju prvog poluvremena Zvezda protiv Mornara vodi 52:39.

18. MINUT - Davidovac trojkom prekida mini seriju gostiju 4:0, ali odmah potom Vranješ vraća trojku - 43:35. Posle tajm auta Sferopulosa Davidovac sa dva poena iz reketa pokreće seriju Zvezde 9:0 za plus 15 pred završna dva minuta prvog poluvremena - 50:35.

16. MINUT - Davidovac ubacuje dva penala, ali potom dobija rampu na šutu za tri poena. U kontri Voler ubacuje trojku na polovini druge deonice - 39:28. Posle 16 minuta košarke u Pioniru Zvezda vodi 40:30.

14. MINUT - Imali su gosti napad na minus sedam, ali su promašili ishitren šut za tri poena. To zakucavanjem na drugoj strani kažnjava Simonović, a potom Tobi sa 2+1 ekspresno vraća crveno-bele na dvocifreni plus 37:25.

12. MINUT - Na poena Volera sa poludistance, sa 2+1 odgovara Lazarević - 32:19. Voler ubacuje tri penala, a posle promašene trojke Lazarevića, šut van linije 6.75 ubacuje Kovačević - 32:25.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Simonović postiže šest uzastopnih poena - 29:15. Na kraju prve četvrtine crveno-beli vode protiv Mornara 29:17.

8. MINUT - Raste prednost crveno-belih, koji posle poena Kuzmića stižu nadomak dvocifrenog plusa u 7. minutu - 20:11. Giedraitis iz levog ćoška ubacuje treću trojku sa istog mesta za najveće vođstvo crveno-belih u dosadašnjem toku meča - 23:11. U završna dva minuta prve četvrtine ulazi se s vođstvom Zvezde 23:15 posle trojke uz faul i ubačenog dodatnog bacanja Volera.

6. MINUT - Bolomboj zakucava posle ofanzivnog skoka, a na drugoj strani Vranješ ubacuje prvu trojku za goste na meču. Nedović vraća trojku za vođstvo Zvezde 15:9 na polovini uvodne deonice. Posle novih poena Gavrilovića, Jago je polovičan sa linije penala - 16:11. Na isteku 6. minuta igre crveno-beli vode 18:11 posle poena Nedovića iz prodora.

4. MINUT - Posle nove trojke Giedraitisa i zakucavanja Mitrovića u kontri Zvezda vodi 10:4. Gavrilović poenima sa poludistance prekida mini serjiju crveno-belih 5:0 - 10:6.

2. MINUT - Meč je otvoren lakim poenima Mitrovića sa jedne i ubačenim šutem sa poludistance Vranješa sa druge strane 2:2. Giedraitis ubacuje prvu trojku na meču, a posle prokockanog napada crveno-belih na plus tri, Bojkins poentira u kontri - 5:4. Nedović je već upisao dve asistencije.

- Prošle nedelje rukovodstvo crveno-belih je održalo Skupštinu kluba, a u posebnom tekstu pročitajte najvažnije odluke.

- Strateg Mornara i nekadašnji trener Crvene zvezde Mihailo Pavićević u najavi meča je istakao da crveno-beli u istoriji nisu imali jači tim.