Senzacija u AdmiralBet ABA ligi: Krka slavila protiv Mege u Hali sportova!

14:44

0

Slovenci iznenadili srpskog predstavnika u Hali sportova sa 77:72

Copyright Mega Basket/Ivica Veselinov

Košarkaši Krke iznenadili su Megu u Hali sportova "Ranko Žerevica" pobedom nad srpskim predstavnikom 77:72 (13:21, 19:21, 27:19, 18:11) u 8. kolu AdmiralBet ABA lige.

U veoma dramatičnoj utakmici bolje se snašo klub iz Slovenije, iako je domaća ekipa bila u vođstvu posle prvih 20 minuta, ali Krka je zaigrala mnogo bolje u nastavku, a treće četvrtina je bez dileme bila najdinamičnija.

U poslednjoj je viđena prava rovovska borba, u kojoj su se gosti bolje snašli, a čini se da je prelomni trenutak bio tri minuta pre kraja meča, kada je Špan postigao trojku i odveo Krku na plus šest (74:68).

Ovim trijumfom Slovenci su prekinuli seriju od šest poraza zaredom i tek im je ovo druga pobeda u regionalnom takmičenju.

Izvor: M. N.