Borac prekinuo seriju poraza! Studentski centar zapretio, ali ih Čačani slomili za 10 minuta!

10.11.2023

19:53

0

Autor: P.K.

Konačno ponovo na pobedničkom putu

Detalj sa meča - Copyright KK Borac/Duško Radišić

Borac je konačno prekinuo seriju poraza! Nakon četiri uzastopne izgubljene utakmice, Čačani su kod kuće pobedili Studentski centar u prvoj utakmici 7. kola AdmiralBet ABA lige.

Posle velike borbe i preokreta, Borac je na kraju pobedio 87:76 (23:27, 23:20, 21:9, 20:20).

Borac sada ima skor od tri pobede i četiri poraza i nalazi se u sredini tabele. Studentski centar je tik iznad njih, sa skorom 3/4.

Ključni trenuci odigrani su u trećoj četvrtini. Podgoričani su na početku drugog poluvremena imali tri poena prednosti, 46:49, a onda je Borac napravio seriju 17:4 i došao do dvocifrene prednosti – 63:53.

To je donelo sigurnost i energiju domaćem timu. Tada je ostalo još 13 minuta do kraja meča, ali delovalo je da je Studentski centar slomljen. Borac je na kraju treću četvrtinu dobio 21:9.

Tajlar Birts je bio ključni čovek pobede. On je meč završio sa 16 poena, četiri skoka i četiri ukradene lopte, a pogodio je svaki šut koji je uputio – 4/4 za dva, 1/1 za tri i 5/5 penale, za indeks korisnosti od 27.

Ronaldo Segu dodao je 17 poena za borac, Bojan Tomašević 15, a Aleksa Uskoković takođe 15 poena, ali i šest asistencija i četiri skoka.

Centar Studentskog centra Kenan Kamenjaš ponovo je bio sjajan sa 16 poena i čak 20 skokova! Mateo Drežnjak dodao je takođe 16 poena, uz sedam skokova, dok je Obri Dokins dodao još 15 poena za Podgoričane.