Borac nije uspeo u Ljubljani! Čačani vezali četvrti poraz!

21:56

0

Čačani su imali prednost u prvom poluvremenu, ali je nisu sačuvali

Copyright AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Borca su za četiri poena lošiji od Cedevita OIimpije. U utakmici 6. kola AdmiralBet ABA lige, domaćin je u "Stožicama" slavio sa 82:78 (20:25, 25:14, 20:17, 17:22). Tako je srpski tim vezao i četvrti poraz. Posle uvodnih trijumfa nad Cibonom i Megom usledili su neuspesi u duelima sa Crvenom zvezdom, Splitom, Igokeom i sada Cedevita Olimpijom.

Imao je tim iz Čačka, koji vodi Dejan Mijatović i prednost u prvom poluvremenu, ali se vremenom rezultat na semaforu menjao u korist domaćina. Na poluvremeni je bilo 45:39 za Ljubljančane. U nastavku, Borac je uspeo da se približi na 51:49, ali nikako nije mogao da potpuno istopi zaostatak.

U samoj završnici treće četvrtine Cedevita Olimpija je "dodala gas", pa je posle pola sata igre imala plus devet (65:56). Uzvratio je Borac serijom od 4:0, ali se Cedevita Olimpija opet odlepila, na plus osam - 74:66.