23:25

0

Barselona na svom parketu bolja od Anadolu Efesa

Detalj s meča Bajerna i Albe - Copyright Profimedia

Košarkaši Barselone pobedili su na svom terenu ekipu Efesa rezultatom 91:74 (22:19, 18:15, 29.30, 22:10) u meču prvog kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Barselone bio je Vili Ernangomez sa 18 poena, dok je Jan Veseli ubacio 16. Srpski košarkaš Nikola Kalinić postigao je četiri poena za 22 minuta i imao je tri skoka i dve asistencije. U ekipi Efesa najbolji je bio Šejn Larkin sa 16 poena.

Bajern je u nemačkom derbiju bio bolji od Albe 80:68, uz 17 poena Franciska. Kod gostiju, najbolji su bili Johanes Timan i Luis Olinde, koji su ubacili po 12 poena.

Žalgiris je posle preokreta uspeo da savlada Viruts u Bolonji (82:79), pokvarivši tako dobar debi Ognjena Dobrića u dresu italijanskog kluba. Vodio je Virtus večeras skoro 30 minuta, u jednom trenutku imao i velikih 15 poena viška, ali se gosti nisu predavali i predvođeni sjajnim Evansom uspeli su da sredinom poslednje deonice naprave seriju 10:0 za prednost koju domaćin do kraja nije uspeo da ugrozi.

U pobedničkom timu istakao se Kenan Evans sa 25 poena, dok je kod domaćih najbolji je bio Džordan Miki sa 18 poena, dok je srpski reprezentativac Ognjen Dobrić postigao 12 poena za 25 minuta u igri.

Crvena zvezda je ranije večeras u Beogradu pobedila Asvel 94:73, dok je Partizan poražen u Tel Avivu od Makabija 96:81.

U petak će igrati: Fenerbahče - Armani (19.45), Panatinaikos - Olimpijakos (20.15), Valensija - Monako (20.30) i Baskonija - Real (20.30).