FMP već u problemima! Ostali bez Lige šampiona, pa ih u Železniku šokirala Krka!

20:58

0

Ako je suditi po uvodu sezone, „pantere“ čeka izuzetno teška takmičarska godina

Bojan Subotić na meču protiv Krke - Copyright MN Press

Košarkaši FMP-a počeli su porazom sezonu u AdmiralBet ABA ligi pošto ih je u Železniku, u meču prvog kola regionalnog takmičenja, savladala Krka posle produžetka rezultatom 99:97 (27:18, 26:26, 21:24, 9:15, 16:14).

Krka, prošlosezonski ABA 2 ligaš, bolje je otvorila meč i stekla prednost od devet poena već u prvoj deonici, a pred finiš poluvremena imala je i plus 13 (50:37).

Domaćin je od tad zaigrao mnogo bolje i stalno smanjivao prednost, da bi u finišu meča i poveo 83:81 na dva ipo minuta do kraja. Ipak, do isteka 40. minuta „panteri“ nisu poentirali, a Niko Bačvić je dve sekunde pre kraja meča promašio šut za pobedu.

U produžetku je bilo neizvesno sve do poslednjih sekundi, Džordan Voker je pokušao da donese pobedu domaćinu uz zvuk sirene, ali ga je izblokirao Marko Radovanović pa su dva boda otišla za Sloveniju.

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bili su Jurij Macura sa 23, Jan Špan sa 18, Miha Cerkvenik sa 13 i Ajzeja Kazins sa 12 poena. Kod domaćina su najefikasniji bili Igo Beson sa 23, Nejt Votson sa 18, Bojan Subotić sa 14 i Voker sa 10 poena.

U drugom kolu FMP će gostovati Ciboni, dok će Krka biti domaćin Partizanu.