Autor: P.K.

Evroligaški trener debitovao pobedom u AdmiralBet ABA ligi

Detalj sa utakmice - Copyright ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Mege poraženi su u prvom kolu AdmiralBet ABA lige, iako su bili blizu podviga protiv velikog favorita Cedevita Olimpije.

Ipak, ogromni preokret je izostao, tako da je Cedevita Olimpija na kraju pobedila 89:87 (31:21, 31:21, 20:25, 7:20).

A nije tako delovalo uopšte na početku poslednje četvrtine. Imala je Cedevita Olimpija čak 17 poena prednosti, ali je onda Mega napravila furioznu seriju od 20:3 i u poslednjem minutu izjednačila košem Andrije Jelavića.

Nakon toga je Džastin Kobs postigao koš za prednost domaćina. Posle tajm-auta, Jelavić je promašio šut za pobedu, tako da je domaći tim nekako "iščupao" pobedu. Cedevita Olimpije

U timu Mege sjajan je bio Nikola Topić, koji je meč završio sa 25 poena, 5 skokova i četiri asistencije. Odličan je bio i Stefan Miljenović, sa "dabl-dabl" učinkom od 18 poena i 10 skokova.

Kod domaćina je najefikasniji bio Kobs sa 19 poena.

Ovo je inače bio prvi meč u AdmiralBet ABA ligi novog trenera Cedevita Olimpije, Simonea Pjaniđanija, trenera koji je Sijenu dva puta dovodio do "fajnal fora" Evrolige.