Oni su hit NBA: Majami napravio brejk u Bostonu! (VIDEO)

18.05.2023

09:20

0

Klub sa Floride slavio na gostovanju u prvom meču finala Istoka, pobedivši Seltik sa 123:116

Džimi Batler - Copyright tanjug/AP Photo/Charles Krupa/

Košarkaši Majamija najveće su iznenađenje dosadašnjeg dela plej-ofa NBA, a  sjajno su krenuli i finalnu seriju Istoka protiv Bostona i napravili brejk pobedom sa 123:116.

Posle izjednačenog početka, Seltksi su u drugoj četvrtini napravili seriju sa 20:5 i stekli dvocifrenu prednost, i tu razliku su držali do poluvremena.

Međutim, klub sa Floride zablistao je u nastavku, meča pre svega njihov najbolji igrač Džimi Batler, i iz dvocifrenog minusa, stigli su do plus 12.

Ipak, Boston je uspeo da se vrati i meč uvede u neizvesnu završnicu (114:110), međutim Majami je prelomio utakmicu sa dve trojke u odlučujućim trenucima i na kraju zasluženo stigli do važnog trijumfa na gostovanju u Bostonu.

Najzaslužniji za trijumf gostiju bio je Džimi Batler sa 34 poena, uz sedam asistencija i pet skokova.

Pored njega odličan je bio i Adebajo, koji je meč završio sa 20 poena.

Sa druge strane u redovima Bostona briljirao je Džejson Tejtum sa 30 poena, iza njega bio je Braun sa 22 koša.

Izvor: M. N.