Partizan još nije na fajnal-foru! Kralj je živ - Real preživeo pakao Arene i zakazao četvrti meč!

22:31

0

Za put u Kaunas ili produžetak serije

Zek Ledej na meču sa Realom - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Partizan nije iskoristio prvu meč-loptu da se plasira na fajnal-for Evrolige. Real je bio na kolenima, došao je sa 0:2 u pakao najveće dvorane na Balkanu, u jednom trenutku bio i na minus 15, ali je u nastavku meča pokazao kraljevski karakter i uspeo da se izbori za četvrti meč četvrtfinala Evrolige, koji će se u četvrtak igrati na istom mestu - 82:80.

Imaće izabranici Željka Obradovića za čim da žale posle još jednog spektakla koji je priređen pred krcatim tribinama beogradske Arene. Najviše zbog fenomenalnog starta posle kojeg je Kralj bio na konopcima i borio se za vazduh. Mleo je Valjak grogiranog rivala, koji u prva tri minuta bukvalano nije znao gde se nalazi.

Furiozno je Valjak jurnuo na Real, poveo 12:0, do kraja prve deonice ubacio 32 poena, za manje od 13 minuta neverovatnih 41. Posle koša Trifunovića Partizan je na svom je pisalo 41:26 i kada se očekivao konačni slom Kralja, desilo se potpuno suprotno. Crno-beli su više od četiri minuta bili bez poena, što je Real iskoristio da se serijom 11:0 vrati u život i meč uvede u rezultatsku neizvesnost koja je trajala do poslednjeg zvuka sirene.

Osetio se večeras i te kako izostanak Kevina Pantera i Matijasa Lesora. Roviti Valter Tavares radio je šta je hteo pod košem Partizana (26 p, 11 sk), kod čijih se košarkaša u odlučujućim momentima meča i te kako osetila nelagoda u trenutku kada je trebalo uzeti šut za konačni slom velikog rivala.

Džoker Madriđana bio je večeras i nekadašnji košarkaš kluba iz Humske Najdžel Vilijams Gos. Ubacio je američki plejmejker 22 poena Partizanu, ali i ključnu trojku na 24.8 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, pri nerešenom rezultatu.

Prepune tribine beogradske Arene na kraju su ovacijama pozdravile crno-bele. Iako je propuštena velika prilika, pred izabranicima Željka Obradovića nalazi se još jedna prilika da pred Grobarima proslavi plasman među najbolja četiri kluba u Evropi. Ono što je olakšavajuća okolnost, posle jednog meča suspenzije u tim se vraća Matijas Lesor, ali će i Madriđani u četvrtak biti jači za Gabrijela Deka.

40. MINUT - Imao je Real napad za vođstvo, ali je Hezonja promašio sve prilikom šuta van linije 6.75. Do kraja četvrte deonice minut i 37 sekundi, Partizan ima napad na 77:77, Obradović traži minut odmora. Dva napada je promašio Partizan, do kraja je 58.1 sekund. Sada Real ima napad za vođstvo. Promašio je Rodrigez za dva, ali je Tavares uhvatio ofanzivni skok, posle čega je fauliran. Vilijams Gos ubacuje trojku preko Eksuma, do kraja je 24.8 sekundi, Real vodi 80:77. Obradović traži minut odmora. Naneli promašuje trojku, Hezonja ide na liniju penala, do kraja je 11.5 sekundi. Madar je napravio petu ličnu grešku. Hrvat ubacuje dva penala. Ledej ubacuje trojku na 3.4 sekunde - 82:80. KRAJ! Real je pobedio Partizan 82:80!

38. MINUT - Smailagić ubacuje dva veoma važna bacanja, posle čega Serhio Rodrigez promašuje trojku! Eksplozija u Areni, Naneli ubacuje trojku, nešto više od tri minuta pre kraja Partizan vodi 77:75. Rudi Fernandez pravi faul u napadu. Partizan ima napad i plus dva na 3.01 pre kraja. Ledej je promašio šut sa poludistance. Tavares poravnava rezultat - 77:77. U završna dva minuta četvrte deonice ulazi se s nerešenim rezultatom.

24sedam/Katarina Mihajlović

36. MINUT - Posle novog zakucavanja Tavaresa, Eksum poentira za novo izjednačenje - 72:72, 35. minut. Musa još jednom promašuje šut van linije 6.75, ali na drugoj strani isti učinak ima i Vukčević. Na isteku 36. minuta, Real vodi 75:73 posle polovičnog učinka Hezonje sa penala i zakucavanja Tavaresa.

34. MINUT - Mnogo sreće Partizan ima u ovim momentima. Na plus dva promašili su tri napada, od kojih su dva završili potpuno nerezonskim šutevima van linije 6.75 (Gos i Musa). Eksum je promašio trojku na drugoj strani i nije to kaznio. Ponovo je fortuna na strani Valjka, Hezonja gazi aut liniju. Dugo već se rezultat ne menja - 70:68. Ono što je dobro za crno-bele, jeste četvrta lična greškaa Vilijamsa Gosa u 34. minutu. Madar poravnava poenima sa poludistance - 70:70.

32. MINUT - Završna deonica otvorena je poenima Gosa iz prodora - 68:63. Ledej na drugoj strani zakucava pored Hezonje. Konačno su crno-beli odbranili jedan napad, posle čega Eksum poentira uz faul Tavaresa. Ubacuje Partizanov Australijanac i dodatno bacanje, u 32. minutu rezultat je izjednačen - 68:68. Mini seriju crno-belih 5:0 sa dva ubačena penala prekida Gos i vraća Realu dva poena prednosti - 70:68.

30. MINUT - Potpuno je stao Partizan u trećoj deonici, a ono što je još veća otežavajuća okolnost za Valjak jeste četvrta lična greška Madara u 29. minutu. Hanga je polovičan sa linije penala, Real vodi 63:58. Seriju Reala 5:0 trojkom prekida Ledej - 63:61. Gos vraća trojku preko Vukčevića. Na kraju treće deonice Real vodi 66:63.

28. MINUT - Musa je ishitreno šutnuo trojku sa osam metara na plus tri za Real i promašio je ceo koš. Kažnjava to Papapetru trojkom i to posle ofanzivnog skoka Smailagića i Madara - 58:58. Tavares dominira pod košem Partizana i čuva vođstvo Madriđanima, koji u završna dva minuta ulaze sa plus četiri, posle poena Muse iz prodora - 62:58.

26. MINUT - Propustio je Real napad na plus jedan, posle čega Naneli vraća minimalni plus na stranu Partizana - 55:54. Crno-beli su izašli iz bonusa u 26. minutu, Madriđani su dosad u trećoj deonici napravili samo jedan faul. Tavares ubacuje dva penala, gosti ponovo vode 56:55. Na isteku 26. minuta Real vodi 58:55 posle poena Hezonje iz prodora.

24. MINUT - Propustili su crno-beli napad na plus četiri, Real na drugoj strani poentira posle dva uzastopna ofanzivna skoka 53:51. Još jednom je Real propustio priliku, barem, da izjednači, ali je na drugoj strani Nanelija izblokirao Tavares. Real prvi put na meču vodi na isteku 24. minut posle trojke Hezonje - 54:53.

22. MINUT - Drugo poluvreme je otvoreno izgubljenom loptom Avramovića. Ovo je prva greška crno-belih na meču. Hezonja, pa Hanga promašuju otvorene trojke - 48:45. Smailagić zakucava pored Tavaresa - 50:45. Gos pogađa petu trojku za Real večeras. Potom krade loptu Avramoviću, koji pravi faul i odlazi na klupu. Američki plejmejker je pogodio jedno od dva penala - 50:49. Važnu trojku pogađa Anđušić. 53:49, 22. minut.

20. MINUT - Odbranili su se crno-beli, ali je Avramović potom promašio otvorenu trojku. Musa u kontri poentira - 46:45. Anđušić promašuje trojku iz desnog ćoška, ali su crno-beli uspeli da se odbrane i sačuvaju vođstvo. Eksum poentira za dva - 48:45. Partizan vodi na kraju prvog poluvremena 48:45.

18. MINUT - Potpuno je Valjak stao. Poslednje poene postigli su pre četiri minuta, a Madriđani su u seriji 11:0 posle 2+1 Tavaresa - 41:37, 17. minut. Seriju gostiju poenima sa linije penala (2/2) prekida Ledej - 43:37. Jam Madar pravi nesportski faul nad Musom, to mu je treća lična greška. Reprezentativac BiH ubacuje dva bacanja, u dodatnom napadu Tavares poentira i vraća Real samo na posed zaostatka - 43:41. Naneli pogađa ekstremno važnu trojku za crno-bele, koji u poslednja dva minuta prvog poluvremena ulazi sa 46:43, posle 16. poena Tavaresa.

16. MINUT - Tri napada su Madriđani prokockali na minus devet, ali Partizan to nije uspeo da kazni. Dugo su crno-beli bez poena, više od tri minuta. Na iseku 16. minuta Tavares postiže nove poene i približava Real na 41:34.

14. MINUT - Partizan je za 13 minuta igre ubacio Realu 41 poen! Real pravi mini seriju 5:0 i posle trojke Fernandeza prilazi na minus 10 - 41:31, 14. minut. Obradović traži minut odmora, posle kojeg Eksum promašuje za dva. Na drugoj strani Tavares ubacije jedno od dva penala i povećava seriju Reala na 6:0 i povratak na jednocifren minus - 41:32.

12. MINUT - Druga deonica je otvorena poenima Nanelija sa poludistance, i trojkom Fernandeza sa preko osam metara 34:22. Smailagić ubacuje novi šut van linije 6.75 - 37:22. Propustili su crno-beli napad na plus 15, pa je na drugoj strani poentirao Tavares. Posle 12. minuta košarke u Areni crno-beli vode 39:24, pošto je Eksum ubacio dva penala.

10. MINUT - Seriju Partizana 7:0 trojkom prekida Rodrigez - 28:16. Jam Madar pravi drugu ličnu grešku u 9. minutu. Posle poena Eksuma Partizan se vraća na maksimalnih plus 15 u završnici prve deonice - 32:17. Posle prvih 10 minuta crno-beli vode 32:19.

8. MINUT - Odbili su crno-beli prvi nalet Madriđana i posle dva ubačena penala Madara vraćaju se na plus 12 u 17. minutu - 25:13. Madar sa linije penala postiže svoj 9. i 10. poen večeras i donosi crno-belima novi najveći plus - 27:13. Novi poeni za crno-bele iz slobodnih bacanja, Papapetru je ubacio jedno od dva, Partizan u završna dva minuta uvodne deonice ulazi sa ogromnih 28:13.

6. MINUT - Seriju Reala 7:0, posle trojke Hezonje, prekida Ledej poenima sa poludistance - 15:9. Vilijams Gos postiže već šesti poen na meču, posle toga Anđušić ubacuje svoju prvu trojku - 18:11. Ekspresno se Valjak vraća na dvocifreni plus, posle trojke Smailagića - 21:11.

4. MINUT - Ni posle tajm auta Matea, Real nije uspeo da postigne prve poene na meču. Posle dva minuta i sedam sekundi Madriđani su ispunili bonus, a crno-beli idu na 12:0 u 13. minutu. Posle dva i po minuta igre gosti dolaze do prvih poena i to sa linije penala preko Vilijamsa Gosa. Posle polovičnog učinka Smailagića sa linije penala Real pravi 4:0 - 13:6.

2. MINUT - Meč je počeo faulom u napadu Muse i poenima uz faul, ali promašenim bacanjem Smailagića - 2:0. Nova izgubljena lopta za Madriđane i poeni Madara sa poludistance na drugoj strani - 4:0. Real je bez poena, Partizan posle poena Smailagića i trojke Nanelija vodi 9:0.

20.25 - Spektakularna koreografija Grobara i poruka Željka Obradovića.

24sedam/Gojko Filipović

20.07 - Odmah za njima na teren su izašli košarkaši Partizana. U Areni je totalno ludilo.

Dobrodošli u pakao

20.03 - Zvižduci koji su dočekali košarkaše Reala verovatno se ne pamte u Evroligi.

19.57 - Arena je bila puna 45 minuta pre početka meča. A ljudi i dalje ulaze. Nije preterivanje da bi i 50.000 ljudi bez problema došlo. Vođe navijača ponovo su imale apel za ostatak dvorane, da se ništa ne ubacuje na teren.

- Videli ste s kim imamo posla, ne ubacujte ništa u teren - kazao je vođa Grobara, a posle njegovih reči usledila je eksplozija u dvorani.

19.48 - Igrači oba tima polako, jedan po jedan, izlaze na parket Arene.

Vođa Grobara imao poruku za sve u Areni!

19.40 - Više od sat vremena pre početka meča najveća dvorana na Balkanu puna je skoro do poslednjeg mesta. Jedan od vođa navijača Partizana imao je poruku za sve navijače na tribinama, posle koje je dobio gromoglasan aplauz.

- Grobari, nemojte neko nešto da je ubacio u teren! Da ne odmognemo našem Partizanu!

19.32 - Velike su mere obezbeđenja oko beogradske Arene.

19.29 - Uplašili su se svi navijači Partizana za stanje Dante Eksuma posle rvačkog zahvata Jabuselea tokom tuče u finišu drugog meča u Madridu. Srećom, Australijanac nije teže povređen, večeras će biti na raspolaganju Željku Obradoviću, a prilikom izlaska na parket dobio je stojeće ovacije.

Tavares izašao na parket

19.20 - Deluje da će Valter Tavares biti u sastavu Reala za večerašnji meč. Gorostas Madriđana se pojavio na parketu i sasvim sigurno je mogao da čuje zaglušujuće zvižduke uprkos slušalicama koje je imao na ušima.

19.13 - Prvi čovek Panatinaikosa Dimitros Janakopulos podržao Partizan pred Real Madrid, pa uradio neočekivanu stvar!

19.04 - Ispred najveće dvorane na Balkanu stvaraju se ogromni redovi. U gužvi mogu da se čuju i različiti jezici (engleski, grčki, ruski, španski), a ima posla i za tapkaroše. Kako javlja naš izveštač sa lica mesta, jedna karta je prodata za 100 evra.

18.58 - Košarkaši Reala su izašli na parket Arene, već su mogli da osete šta ih čeka. Najvrući doček bio je za Džanana Musu.

18.46 - Nekoliko sati pre početka meča još jednom se oglasio predsednik Partizana Ostoja Mijailović.

Dobrodošli u Partizanovu kuću!

17.50 - Partizan i Arena menjaju osećaj evroligaškim igračima! Priznao je to i as madridskog Reala Adam Hanga u najavi večerašnjeg okršaja.

17.21 - Grobari spremaju spektakularnu koreografiju, o kojoj će pričati cela Evropa! Neka ostane iznenađenje šta će biti...

Prijateljski ručak:

15.36 - Predsednik Partizana Ostoja Mijailović i sportski direktor Zoran Savić izveli su funkcionere Reala na ručak. Tu je i legenda Madriđana Felipe Rejes:

13.53 - Serhio Rodrigez se oglasio posle treninga.

- Imam prijatelje u Partizanu i znamo da želimo da igramo dobru košarku. Mislim da smo i mi i oni bili jasni. To je jedino što je važno i što nam je u glavama. Znamo da je atmosfera ovde posebna i moramo da budemo fokusirani. Neće biti lako - istakao je košarkaš Reala.

13.25 -  Sportski direktor crno-belih, Zoran Savić, ističe da pred treći meč, nema nikakvih proračuna.

- Kad to čujem, čini mi se da su ljudi poludeli. Veruju da je Real tim iz Alkobendasa (predgrađa Madrida, op. au), koji možete tek tako da pobedite. Pazite, Serhio Ljulj i Rudi Fernandes imaju više mečeva od svih košarkaša u mom timu. Ne možete da zakažete termin kad želite da pobedite - istakao je Savić.

Šta je sa Tavaresom?

Tavares je trenirao, hoće li igrati večeras?

Apel

11.31 - Bivši košarkaš Partizana Saša Pavlović poziva navijače da budu prisebni večeras protiv Reala i da ne prave nikakve incidente.

- Nadam se da će navijači ostati mirni i pokazati da su stvarno najbolji na svetu, da neće doći do nekih komplikacija i ne znam čega, što bi dodatno ugrozilo našu situaciju. Publika je uvek bila Partizanov šesti igrač, ove godine je to dokazala, nadam se da će tako biti i sada. Iskreno bih želeo da ne dođe ni do kakvih ispada, znam da smo najbolji navijači i da svašta može da se desi u žaru borbe. Samo treba da ostanemo mirni i u slučaju poraza, ne bi to bio smak sveta. Neka bude fenomenalna atmosfera kao i u prošlom meču sa Realom ovde, gde su gosti kući otišli prepuni pozitivnih utisaka, iako su bili poraženi. Da se igra lepa košarka, da Partizan pokaže koliko je veliki, kao i njegovi navijači - istakao je Pavlović za Mozzart Sport.

11.01 - Grobari, večeras će svi gledati i u vas!

10.48 - Partizan ponovo apelovao na navijače.

- KK Partizan Mozzart Bet apeluje na navijače da dođu u halu ranije i izbegnu stvaranje gužve. Kontrole na ulazima će biti detaljne i neće biti moguće unošenje nikakvih čvrstih predmeta. Navijamo sportski za naš Partizan - navodi se u poruci crno-belih na društvenim mrežama.

Špancima jasno šta ih čeka

9.33 - Španskim medijima je jasno, Real čeka paklena atmosfera i 20.000 fanatika.

8.59 - Na dan utakmice, španska Marka se bavila odnosom Marija Hezone i Partizana. Interesantno je tamošnjim novinarima kako je hrvatski košarkaš voljen među Grobarima, pa smatraju i da će navijači prema njemu večeras biti naklonjeniji.