Maestralni Partizan posle neviđenog skandala i tuče otvorio vrata F4 Evrolige! Uličarski i divljački Real napravio prekid

22:59

0

Crno-beli večeras u Vizink centru igraju drugi meč četvrtfinala plej-ofa Evrolige

Radost košarkaša Partizana u Madridu - Copyright Profimedia

Partizan je na pragu Fajnal fora Evrolige! Crno-beli su u Madridu ponizili Real, uzeli dve pobede i naredne sedmice imaće dve meč lopte u paklu beogradske Arene da overe plasman na završni turnir Evrolige.

Posle dramatične pobede trojkom Pantera u prvom meču četvrtfinalne serije, crno-beli su večeras potpuno razbili velikog rivala, čiji košarkaši nisu imali trunku dostojanstva da sportski podnesu poraz, već su izazvali opštu tuču koja je prouzrokovala prekid utakmice minut i 40 sekundi pre kraja pri vođstvu Partizana 95:80.

Posle svega viđenog na kraju, pričati o košarci je potpuno besmisleno. Košarkaši Reala su uličarskim ponašanjem potpuno bacili u senku gotovo besgrešnu partiju Valjka, koji je uz minimalne prazne hodove, od prvog sekunda mleo velikana koji se večeras ponizio kao nikad pre.

Sve je započeo nesportski prekršaj preiskusnog Serhija Ljulja. Iako su arbitri odmah to dosudili, Kevin Panter nije mogao da se suzdrži i krenuo je ka nekadašnjem španskom reprezentativcu, posle čega je usledio potpuni haos u kojem je najdeblji kraj izvukao Dante Eksum.

Ono što je, posle nekoliko sekundi opšteg meteža i u jednom trenutku žestoke tuče na parketu "Vizink centra", najvažnije to je da australijski košarkaš nije ozbiljnije povređen, mada prve slike sa terena uopšte nisu obećavajuće pošto nekadašnji košarkaš Barselone nije mogao da se osloni na nogu.

Kakav će biti epilog svega ostaje da se vidi. Disciplinska komisija Evrolige imaće pune ruke posla kako bi raščivijala ko se tukao, ko je razdvajao, posle čega bi trebalo da se znaju eventualne sankcije za pojedince sa obe strane.

REAL MADRID: Gos 6, Rendolf, Fernandez 16, Abalde, Hanga, Hezonja 16, Rodrigez 2, Dek 8, Poarije 12, Ljulj 4, Jabusele 3, Musa 13.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 15, Avramović 4, Panter 14, Smailagić 7, Papapetru 6, Egzum 19, Lesor 10, Trifunović, Anđušić, Madar 4.

KRAJ! Utakmica je završena na minut i 40 sekundi pre kraja, pošto nema dovoljno igrača da se meč nastavi. Partizan je pobedio Real rezultatom koji je bio u trenutku prekida - 95:80.

- Meč je u prekidu, sudije već nekoliko minuta pregledaju snimak i odlučuju ko će ostati na terenu za završnih 100 sekundi meča.

OPŠTA TUČA!

Košarkaši Reala nisu mogli sportski da podnesu čas košarke koji su dobili od Partizana. Posle jednog faula nad Panterom počela je opšta tuča na parketu, u jednom trenutku na terenu su se našli bukvalno svi akteri meča i situacije se jedva primirila posle nekoliko sekundi opšte tuče.

38. MINUT - Već na isteku 36. minuta navijači Reala počeli su polako da napuštaju tribine Vizink centra, a posle serije Reala 7:1 Ledej postiže važne poene i dovodi Partizan nadomak pobede. Ide trojka Ledeja, u završna dva minuta meča Partizan ulazi sa 95:78.

36. MINUT - Posle dva ubačena penala Ljulja, Avramović poentira iz prodora pored Poarjea, a potom Aleksa promašuje trojku na plus 18 posle čega Hezonja ubacuje dva penala na polovini četvrte deonice - 89:73. Posle polovičnog učinka Eksuma sa penala, isti učinak ima i Musa. Pred poslednja četiri minuta meča Partizan vodi 90:76 posle posle poena Poarjea iz ofanzivnog skoka.

34. MINUT - Eksum prodorom do koša razbija zonu Reala i čuva Valjku plus 17 u 33. minutu - 81:67. Jabuseli ubacuje trojku za nadu Reala, koju gasi Eksum ubačenim šutem van linije 6.75. Posle poena Deka pod košem, Ledej pogađa trojku i donosi Partizanu novu maksimalnu prednost - 87:69.

32. MINUT - Četvrta deonica je počela ubačenim bacanjem Nanelija jer je neko od domaćih dobio tehničku grešku između dve četvrtine, a potom crno-beli ne koriste uvodni napad - 76:62. Nova izgubljena lopta Madriđana (12 dosad), posle čega Panter ubacuje trojku uz zvuk sirene za istek napada. Crno-beli su na ogromnih plus 17 u 32. minutu - 79:62. Hezonja ubacuje dva penala na drugoj strani.

30. MINUT - Važan ofanzivni skok je uhvatio Lesor posle promašene trojke Eksuma. Francuski centar je potom fauliran i pogodio je oba penala - 68:59. Odbranili su se crno-bele, a potom Lesor poentira posle novog skoka u napadu. Nova trojka Rudija Fernandeza - 70:62. Vraća trojku Ledej. Na kraju treće deonice Partizan vodi 75:62 posle poena Avramovića u kontri!

28. MINUT - Naneli ubacuje dva penala, crno-beli su u 27. minutu na bezbednih plus 12 - 64:52. Seriju Partizana 7:0 sa dva ubačena penala penala i potom ponima iz kontre prekida Dek - 64:56. Naneli ubacuje dva bacanja - 66:56. Pred završna dva minuta treće deonice Partizan vodi 66:59 posle trojke Fernandeza.

26. MINUT - Četiri laka poena Madriđana i ekspresno se Real vraća na minus pet na polovini treće deonice - 57:52. Ono što je odlična stvar za crno-bele je već ispunjen bonus Reala, Eksum ubacuje dva penala i postiže prve poene još od prve četvrtine - 59:52. Panter ubacuje trojku i vraća Partizan na dvocifrenu prednost - 62:52.

24. MINUT - Prelako dve izgubljene lopte Madara i Pantera, koje kažnjavaju Musa zakucavanjem u kontri, a potom i Poarje sa linije penala (/22). Real se vraća na jednocifreni minus u 23. minutu - 53:45. Još jedan promašen napad Partizana i još jedna ekspresna kazna. Fernandez ubacuje trojku i vraća Real na "samo" minus pet - 53:48. Obradović traži tajm aut. Seriju Reala 8:0 trojkom uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem prekida Naneli. Uz to je četvrta lična greška Poarjea - 57:48.

22. MINUT - Poarje poentira za Madriđane na startu treće deonice, Lesor zakucava na drugoj strani - 53:39. Francuski centar potom lupa rampu Serhiju Rodrigezu, a na drugoj strani Madar promašuje sa poludistance. Odmah to zakucavanje na drugoj strani kažnjava Poarje - 53:41.

20. MINUT - Sjajnu odbranu košarkaši Partizana igraju u drugoj polovini druge deonice, Naneli je presekao jedno dodavanje posle čega je fauliran i sa dva pogođena bacanja podiže prednost Beograđana na plus 15 - 47:32, 19. minut. Seriju Partizana 10:2 poenima na isteku napada prekida Musa, potom iz ofanzivnog skoka poentira i Poarje. Obradović odmah traži minut odmora - 47:36. Dobra stvar za crno-bele je treća lična greška Poarjea, Papapetru ubacuje dva penala - 49:36. Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi protiv Reala 51:37.

18. MINUT - Madar čuva dvocifreni plus Valjku - 42:32. Posle trojke Pantera Partizan ide na maksimalnih plus 13 u 17. minutu - 45:32. Dve trojke (Madar i Papapetru) crno-beli promašuju na plus 13, koliko imaju na ulasku u poslednjih 120 sekundi prvog poluvremena.

16. MINUT - Posle promašene trojke Hezonje, Smailagić zakucava uz faul Poarjea. Mladi košarkaš Partizana je dodatno bacanje promašio - 35:28, 15. minut. Mini seriju Smailagića 4:0 poenima sa penala (2/2) prekida Musa. Papapetru pogađa sa distance, alo gazi liniju za tri poena. Madriđani gube loptu, a Smailagić ubacuje trojku i vraća crno-bele na dvocicreni plus 40:30, 16. minut. Vilijams Gos pogađa za dva uz zvuk sirene za istek napada.

14. MINUT - Potpuno je stao Partizan, tri i po minuta su crno-beli bez poena u nastavku meča, što Real koristi i posle trojke Hezonje prilazi "samo" na minus tri - 31:28, Obradović traži minut odmora. Seriju Reala 7:0 lakim poenima pored Fernandeza prekida Smailagić - 33:28.

12. MINUT - Rudi Fernandez poenima otvara drugu deonicu, na drugoj strani Naneli gazi aut liniju - 31:23. Partizan je bez koša više od dva minuta u drugoj deonici, Madriđani preko Hezonje prilaze na 31:25.

10. MINUT - Eksum poenima iz prodora čuva Partizan na dva poseda prednosti, a posle izgubljene lopte Ljulja Ledej pogađa jedno od dva bacanja - 25:17, 9. minut. Posle dva poena Fernandeza Eksum ubacuje trojku i vraća crno-bele na plus devet pred završnih 60 sekundi prve deonice - 28:19. Prvi put na meču Partizan ima dvocifreni plus posle trojke Nanelija - 31:19. Hezonja na drugoj strani poentira uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. Na kraju prve četvrtine Valjak vodi 31:21.

8. MINUT - Posle trojke Hezonje, Madriđani su na minus šest promašili tri uzastopna napada (Ljulj i Hezonja šut van linije 6.75, pa izgubljena lopta u kontri tri na jedan) - 18:12, 7. minut. Kažnjava to poenima iz prodora Eksum. U završna dva minuta prve deonice crno-beli ulaze sa plus pet posle trojke Fernandeza - 22:17.

6. MINUT - Lesor lakim poenima u reketu prekida mini seriju Reala, koje na minus četiri sa dva ubačena bacanja održava Poarje - 11:7. Na polovini prve deonice Partizan 13:7 vodi posle dva ubačena penala Eksuma. Ledej sa 2+1 vraća crno-bele na dosad maksimalnih plus devet - 16:7. Teški poeni preko Ledeja za Ljulja. Real je već ispunio bonus, Partizan na isteku 6. minuta vodi 18:9 posle nova dva ubačena penala Eksuma.

4. MINUT - Real je bez koša skoro tri minuta, Partizan vodi 9:0 posle zakucavanja Papapetrua. Vilijams Gos ubacuje trojku na isteku 3. minuta igre - 9:3. Pravi Real 5:0 posle poena Deka u kontri.

2. MINUT - Meč je otvoren poenima Madara iz prodora i izgubljenom loptom domaćina na drugoj strani. Panter ubacuje prvu trojku na meču, Partizan vodi 5:0. Dek promašuje polaganje, na drugoj strani Lesor poentira. Posle dva minuta košarke u Madridu crno-beli vode 7:0. Ćus Mateo je primoran da zatraži tajm aut.

- Košarkaši Reala su izašli na zagrevanje pred meč sa crno-belima.

- Pogledajte kako je izgledao polazak Partizanove ekspedicije iz hotela i dolazak u Vizink centar.

- Naneli podešava nišanske sprave u Vizink centru.

TAVARES NE IGRA

- Edi Tavares ne igra večeras, dok je u sastavu Vensan Poarje koji nije igrao već tri sedmice zbog operacije slepog creva. Ćus Mateo je poručio za televiziju Evrolige da situacija nije dobra, ali da će Poarje pokušati da pomogne, dok je Tavares potpuno van tima.

- Marketing tim Evrolige na svojim društvenim mrežama podsetio je na kišu trojki crno-belih u prvom duelu.

- Madriđani su sve spremili u svojoj dvorani za početak drugog meča četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige.

- Košarkaši Reala stigli su u Vizink centar.

- Evo kako je sve izgledalo u prvoj utakmici iz ugla Evrolige.

- Reprizu partije svog junaka iz prvog meča očekuje i madridski Real.

- Evroliga je u najavi večerašnjeg meča još jednom podsetila na ludi finiš iz prvog meča i meč viner ulogu Kevina Pantera.

- Pokušavaju Madriđani na sve načine da podignu moral, kako u ekipi Čusa Matea, tako i među navijačima koji su sve ogorčeniji.

- Očekivano i potpuno zasluženo, kapiten Partizan Kevin Panter poneo je MVP priznanje za uvodnu rundu četvrtfinalnih serija Evrolige.

- Pobeda u Madridu dodatno je pojačala euforiju kod navijača Partizana pred, potencijalno, dva meča u beogradskoj Areni. Crno-beli su danas pustili u prodaju ulaznice za treći meč serije i one su planule za samo nekoliko sati.

- Veliki broj navijača Partizana ostao je bez dragocenog parčeta papira koji omogućava ulazak u Arenu za treći meč, a tim povodom oglasio se i predsednik crno-belih Ostoja Mijailović.

- Dok Panter i drugovi vode bitke za plasman na F4 u Kaunasu, navijači i rukovodstvo Partizana pokušavaju donacijama da skupe što je moguće veći deo novca za plaćanje poreskog duga. Svoj doprinos na dan drugog meča sa Realom dao je i napadač Fulama Aleksandar Mitorivć.