Jokić baš podbacio: Kad ne igra Srbin, Denver u problemu!

09.03.2023

07:31

0

U porazu Nagetsa od Čikaga, stameni Somborac odigrao jednu od lošijih utakmica u sezoni

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski)

Kad ne igra Nikola Jokić, ni Denveru se ne piše dobro.

Nagetsi su iznenađujuće izgubili od Čikaga sa 117:96 (, i tako doživeli prvi poraz u prethodnih pet mečeva.

Srpski košarkaš je odigrao jednu od lošijih partija u sezoni, a meč je završio sa 18 poena, uz 12 skokova i osam asistencija.

Treba istaći da je stamenom Somborcu ovo tek drugi meč da je imao procenat šuta ispod 50 odsto.

Velike zasluge za to što Jokić nije odigrao meč na viskom nivou, leži u tome što ga je odlično čuvao crnogorski košarkaš Nikola Vučević.

Što se tiče same utakmice, pobednik je odlučen u drugom poluvremenu, posle izjednačenih prvih 20 minuta, Bulsi su se mnogo bolje snašli u nastavku i na kraju zasluženo slavili na gostovanju u Koloradu.

Pre svega to se odnosi na poslednju deonicu kada su totalno nadigrali domaćine i tako stigli do 30. pobede u sezoni.

Najefikasniji kod Denvera pored Jokića bio je Gordon sa 17 poena, uz devet skokova.

U pobedničkom timu dominirali su Zek Lavin sa 29 i Nikola Vučević sa 25 skokova.