Drama u Čačku: Borac stigao do važne pobede u borbi za opstanak!

19:56

0

Domaćini slavili protiv Studentskog centra sa 92:90

Slavlje Borca iz Čačka - Copyright Photo: Borac /Dusko Radisic/

Košarkaši Borca iz Čačka pobedili su u 20. kolu AdmiralBet ABA lige Studentski centar sa 92:90 (24:25, 27:21, 16:18, 25:26) u triler u završnici.

Gosti su bolje počeli meč, tokom prvog poluvremena čak su imali i osam koševa razlike (41:33), ali od tog trenutka Čačani kreću da igraju mnogo bolje i poluvreme završavaju u svoju korist 51:46.

Egal utakmica nastavljena je i u drugom poluvremenu, ali Borac je sve vreme održavao minimalnu prednost.

Ušlo se u uzbudljivu završnicu, prvo je  Nikola Pavlićević pogodio tri trojke u nizu, a SC je vodio sa 90:88. Hanter Hejl je zatim pogodio za 90:90 na minut pre kraja.

Pavlićević nije uspeo da stigne do poena iz prodora, a Sava Lešić je posle ofanzivnog skoka pogodio za 92:90, a u sledećem napadu gosti nisu uspeli da postignu poena za produžetak i Čačani su zasluženo stigli do važnog trijumfa u borbi za opstanak.

Najefikasniji kod domaćina bili su Hanter Hejl sa 30, Sava Lešić sa 22, Bojan Tomašević sa 14 i Dionte Boldvin sa 13 poena.

Kod SC Derbija, Danilo Tasić je postigao 24, Nikola Pavlićević 14, Emir Hadžibegović 13, a Flečer Megi 11 poena.