MZT ukrotio Pantere! FMP nastavio crni niz u AdmiralBet ABA ligi!

03.03.2023

19:24

0

Ekipa Nenada Stefanovića pretrpela četvrti uzastopni poraz u regionalnom takmičenju

Detalj sa meča MZT-a i FMP-a - Copyright AdmiralBet ABA liga/MZT Skopje Aerodrom/Danail Petrovic

FMP je nastavio crni niz u regionalnom takmičenju. U premijernom meču 20. kola AdmiralBet ABA lige „panteri“ su gostovali fenjerašu MZT-u, koji je gostima iz Železnika naneo četvrti uzastopni poraz na Jadranu – 87:82 (13:17, 22:21, 30:18, 22:26).

Iako su izabranici Nenada Stefanovića furiozno otvorili meč i posle pet minuta igre imali velikih 14:2 domaći su uspeli da se konsoliduju i do sredine druge deonice čak i da naprave preokret (27:25).

Ipak, „panteri“ su do kraja poluvremena vratili vođstvo, međutim MZT je furioznim trećim kvartalom došao do dvocifrenog plusa, koji gosti iz Železnika do kraja nisu uspeli da prestignu.

Majkl Kefi je ubacio "panterima" 26 poena uz šest asistencija, ispratili su ga Dastin Ver sa 13 i Bojan Krstevski sa 10 poena u pobedničkom sastavu. Kod FMP-a istakao se Izundu sa 18 poena, debitant u dresu Pantera Čarls Mening je ubacio 17 poena, dok je Mur dodao 14.