22:08

0

Ekipa Vlade Jovanovića iz kola u kolo sve više ugrožava status u AdmiralBet ABA ligi

Detalj sa meča Cedevite Olimpije i Igokee - Copyright AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Igokea je sve bliža dnu Jadrana. Rezultatskoj agoniji kluba iz Laktaša se ne vidi kraj i sada već nema dileme da Jošila i drugove do kraja ligaškog dela sezone čeka paklena borba za opstanak u elitnom društvo regionalnog takmičenja.

Ekipa Vlade Jovanovića večeras je u Ljubljani nastavila crni niz. Cedevita Olimpija nanela je Igosima 10. uzastopni poraz na Jadranu - 83:73 (25:15, 24:22, 22:14, 12:22).

Sem početkog vođstva, gosti iz Laktaša su tokom celog meča jurili prednost domaćina koje je predvodio raspoloženi Džošua Adams. Uz podršku Omića i Ferela, Cedevita je od petog minuta počela da podiže prednost, koja je posle 30 minuta iznosila velikih i nedostižnih plus 20 (71:51).

Adams je postigao 20 poena (7/4 za tri), Omić je dodao 15 poena, uz devet skokova, Ferel je postigao 12, a Alibegović 10 poena. Kod Igoekee po 13 poena postigli su Kandić, Kraford, Milosavljević i Đorđević.